سیاسی

رسانه ها و خبرنگاران مهمترین عامل حضور مردم در عرصه های سیاسی و اجتماعی

به گزارش نسیم قائن ، از زیرکوه ، حجت اله خان زاده فرماندار شهرستان زیرکوه صبح امروز در دیدار با مدیران ادارات و خبرنگاران شهرستان زیرکوه با تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه خبر در شهرستان زیرکوه با اشاره به نقش خبرنگاران گفت: در عصر کنونی یکی از مهمترین عوامل جلوگیری از انحصار گرایی عاملی به اسم رسانه و افرادی به اسم خبرنگارهستند .
وی بیان داشت: اینکه خبرنگاران را رکن چهارم دموکراسی عنوان کرده اند ، بسیار درست بوده است ، چرا که اگر خبرنگاران و رسانه ها نبودند قطعا دنیای کنونی شرایط نامناسب تری داشت .
وی با اشاره به کودتای ترکیه و نقش رسانه ها در این باره گفت: مهمترین عاملی که باعث ناکامی کودتاچیان شد قطعا موثر از وجود رسانه و خبرنگاران بود که توانستند با آوردن مردم به صحنه و روشنگری جلوی کودتاچیان را بگیرند .
فرماندار زیرکوه بیان داشت: از ابتدای تشکیل هسته های اولیه انقلاب اسلامی نشر انقلاب و دستاوردهای آن و همچنین دیدگاههای حضرت امام (ره) توسط افرادی انجام گرفت که در عرصه خبر و رسانه ایثارگری کردند که نهایتا این انقلاب به بار نشست .
خان زاده تصریح کرد: در طول ۸ سال دفاع مقدس خبرنگاران زحمات زیادی کشیدند و در این عرصه و در آن زمان نیز پیشرو بودند و شاید هم اغراق نباشد که در بسیاری از ناآرامی هایی که الان شاهد آن هستیم بخشی از آن را خبرنگاران به خود اختصاص می دهند که فقط و فقط قصد اطلاع رسانی دارند .
فرماندار زیرکوه با بیان اینکه اطلاع رسانی و خبر نقش مهمی را در تبیین دیدگاههای نظام و مقام معظم رهبری بین آحاد جامعه داشته است ، گفت: یکی از عوامل اصلی که باعث شده مردم در عرصه های سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشند ، همین رسانه و خبرنگاران هستند .
خان زاده در ادامه بیان داشت: در شهرستان زیرکوه نیز از زمان تشکیل شهرستان افرادی را داشته ایم که بدون هیچ گونه چشمداشتی و فقط فقط به خاطر عشق و علاقه در این زمینه فعالیت داشته اند و از طرفی پیچیدگی ها و ورود تکنولوژی ها به عرصه رسانه و خبر باعث شده است که اهمیت و تاثیر کار خبرنگاران بسیار دو چندان شود .
وی تصریح کرد: امروزه فضای مجازی و شبکه های مجازی باعث شده اند که هر شهروند در هر کجا که هست بتواند نقش یک خبرنگار داشته باشد ، ولی در این راستا اگر ما نتوانیم یک سازماندهی خوبی داشته باشیم ، این شبکه ها و فضاها می تواند مانند یک شمشیر دو لبه عمل کنند که برای جامعه مضر باشند .
فرماندار زیرکوه ضمن تشکر از تمامی افرادی که در عرصه خبر و رسانه شهرستان زیرکوه در حوزه های مختلف فعالیت می کنند ، گفت: قطعا عشق و علاقه خبرنگاران باعث ورود آنها به این عرصه شده است .
خان زاده با تاکید بر تعامل و همکاری همه مدیران شهرستان با رسانه ها گفت: تعامل و همکاری مدیران ادارات با رسانه ها و خبرنگاران باید خوب بوده و از طرفی باید تلاش شود که در عرصه فضاها و شبکه های مجازی ، وبلاگها و … یک سازماندهی خوبی صورت گیرد و به موضوعاتی پرداخته شود که رنگ و بوی سیاسی ندارند و عمدتا حول محور موضوعات اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، عمرانی و آبادانی و …… که دغدغه هم مردم و هم خود خبرنگاران است انجام گیرد و وظیفه ما در این راستا همکاری ، کمک و اطلاع رسانی است .
وی افزود: مدیران ادارات در این راستا برنامه ها و عملکرد سالیانه خود را به کمک همین رسانه ها و خبرنگاران به سمع و نظر مردم برسانند .
فرماندار زیرکوه با اشاره به مشکلات شهرستان زیرکوه و با بیان اینکه امروزه بیشترین دغدغه شهرستان بحث بیکاری جوانان است که تمامیت شهرستان را تهدید می کند ، گفت: ان شاا… بتوانیم با کمک رسانه ها جلوی آن را بگیریم وگرنه باعث مهاجرت موج عظیم جوانان ومردم خواهد شد و قطعا یک منطقه سوخته و خالی از شهروند خواهیم داشت .
وی افزود: امیدواریم با همدلی و انسجام بتوانیم نقش هر چند کوچکی را در کمک به مردم و رفع مشکلات آنها برداریم .
فرماندار زیرکوه ضمن تشکر از خبرنگاران و فعالان رسانه در شهرستان زیرکوه از آنها خواست که در راستای توسعه و رفع مشکلات علی رغم همه کاستی ها و کمبودها دلسر نشوند و در این راهی که برداشته اند ثابت قدم بوده و استمرار بدهند .
در پایان این دیدار از خبرنگاران و فعالان رسانه ای شهرستان زیرکوه تجلیل شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا