سیاسی

ردپای امارات در پرونده جاسوسی کاووس سیدامامی

به گزارش نسیم قائن ، مؤسسه حیات وحش پارسیان که مدیریت آن به‌عهده کاووس سیدامامی است، در گزارش عملکرد این مؤسسه برای سال ۹۴، اعلام کرده بود که جرج شالر معاون مؤسسه پنترا به ایران سفر داشته و دو هفته در شهرهای مختلف کشورمان تردد داشته است.
مؤسسه‌ای که شالر معاون آن است، تحت مدیریت شخصی است به‌نام Fred Launay. این فرد، علاوه بر این مؤسسه ریاست مؤسسه‌ای را که تحت پوشش محیط زیست توسط محمد بن زاید ولیعهد (Mohamed bin Zayed Species Conservation Fund) امارات متحده عربی تشکیل شده، عهده‌دار است.
بیشتر بخوانید
کاووس سیدامامی فعال محیط زیست یا جاسوس؟ این فیلم را حتماً ببینید
برادر مرحوم سیدامامی: برادرم خودش را حلق‌آویز کرده است

از چپ: گری لوئیس نماینده سازمان ملل در ایران، کاووس سیدامامی و جرج شالر
جرج شالر در پروژه‌ای که تحت عنوان حفاظت از یوزپلنگ آسیایی توسط مؤسسه کاووس سیدامامی راه‌اندازی شده بود، “مشاور خارجی و همکار پروژه” معرفی شده است و در جریان سفرش به ایران، به استان‌های یزد، سمنان و . . . سفر کرده است.
شالر در سفر دوهفته‌ای به ایران، به مناطق مختلفی از کشور از جمله مناطق حساس و امنیتی در استان‌های مرکزی نیز سفر کرده بود.
بنابر آنچه کاووس سیدامامی در گزارش عملکرد سال ۹۴ مؤسسه به‌اصطلاح محیط زیستی‌اش منتشر کرده، اعلام شده که شالر در روز ۶ اسفند ماه سال ۹۴ و در روز پایانی سفر ۲هفته‌ای به ایران به‌میزبانی مؤسسه کاووس سیدامامی، در مراسمی با حضور نمایندگانی از سازمان ملل و سازمان محیط زیست ایران، از سوی مؤسسه سیدامامی، نشان عالی حفاظت از محیط زیست نیز اعطا شده است.

حضور میدانی جرج شالر در مناطق مختلف کشور
انتهای پیام/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا