سیاسی

رجایی وباهنر الگوی همه دولتمردان / تنها راه حل مشکلات درمانی شهرستان قاین دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی ،خطاب به مسئولین وکارمندان گفت: شما خدمتگزار مردم هستید وتاجایی که می توانید باید با مردم خوش برخورد باشید ودر حل مشکلات مردم گام بردارید.
امام جمعه قاین گفت: اگر چنانچه حل مشکلات مردم بنا به دلایل قانونی امکان ندارد آن را به مردم با دلایل بگویید.
وی بااشاره به سخنان رهبری که مردم را ناامید نکنید گفت: رهبری بارها فرموده اند که در حل مشکلات مردم پیش قدم باشید ومردم را ناامید برنگردانید واگر هم نمی توانید کاری بکنید علت را برای آنها توضیح دهید.
آیت الله اصفهانی اظهارداشت: در هفته پربرکت دولت قرار داریم وعلت نامگذاری هفته دولت شهادت شهیدان رجایی وباهنر بوده است که در ۸شهریور ۱۳۶۰به دست منافقین کوردل به شهادت رسیدند .
وی افزود:شهیدان رجایی وباهنر دولتمردانی بودند که الگوی همه دولتهای بعد از خود هستند وداشتن پست ومقام آنهارااز خدمات رسانی منع نکرد وهمانندزمانی که قبل از ریاست جمهوری ونخست وزیری به مردم خدمت می کردند دردوران تصدی ریاست جمهوری ونخست وزیری به داد مردم می رسیدند واین خدمات رسانی باید برای همه مسئولین ما الگو باشد.
امام جمعه قاین سال ۱۳۶۰را یک سال پرماجرا بعد از انقلاب اسلامی دانست وگفت:یقین بدانید با همه اقدامات ضد دولتی وکشتارهایی که دراین سال توسط منافقین اتفاق افتاد اگر انقلابی به جز انقلاب اسلامی ایران بود واگر رهبری امام خمینی(ره)نبود قطعا منافقین می توانستند انقلاب را ازبین ببرند اما خوشبختانه رهنمودهای رهبر انقلاب درآن سال نگذاشت که منافقین به اهداف خود برسند.
آیت الله اصفهانی با اشاره به کشتارهای بی رحمانه دراین سالها وکشتار ۱۷هزارنفری دراین سال گفت: کسانی که مدعی حقوق بشر هستند درآن زمان دم از حقوق بشر نزدند وبا همه کشتارهایی که انجام میدهند ایران را تروریسم می خوانند ودم از حقوق بشر می زنند.
خطیب جمعه قاین گفت: ستون انقلاب ما با خون شهدا محکم تر وقدرت ایران بیشتر می شود.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید کاوه در ۱۱شهریور ۱۳۶۵گفت: نام شهید کاوه لرزه بر تن دشمنان می انداخت وشهرت شهید کاوه به دلیل جسور بودن وشهامت او در مبارزه با دشمنان بوده است.
خطیب جمعه قاین ضمن تشکر از حضوروزیر محترم بهداشت ودرمان در شهرستان قاین گفت: در جلسه شورای اداری مشکلات بهداشتی شهرستان به سمع استاندار رسید ودردیداری که با وزیر بهداشت در طی سفرایشان به شهرستان داشتیم موضوع بهداشت ودرمان قاین به ایشان هم گفته شد که تنها راه حل مشکلات درمانی شهرستان قاین دانشگاه علوم پزشکی است که آقای هاشمی مدعی بودند زیر ساختها در شهرستان قاین فراهم نیست اما من از طرف مردم قول داده ام که اگر این موضوع در شهرستان عملی شود مردم قاینات، پای کاری هستند وقطعا در همه زمینه ها همکاری خواهند کرد.
وی افزود: دراین دیدار از وزیر بهداشت درخواست داشته ایم که تا زمان حل شدن کامل مشکلات بهداشتی ودرمانی قاین درتوزیع پزشکان متخصص وحضور متخصصین در شهرستان قاین تجدید نظر شود وسهمیه این شهرستان نیز در متخصصین بیشتر باشد.
امام جمعه قاین با درخواست از همه مسئولین وبه خصوص کلیه نمایندگان شهرستان قاین از ابتدا تاکنون گفت: همه با یکدیگر متحد باشید ودراین راه کمک کنید تا مشکلات بهداشتی ودرمانی را حل کنید.
وی افزود: با سروصدا وتجمع هم کار درست نمی شود وباید از راه قانونی مشکلات به گوش مسئولین برسد واز همه پزشکان هم که در شهرستان خدمت می کنند تشکر می کنیم و امیدواریم که با افزوده شدن برتعداد متخصصین شهرستان مشکلات برطرف شود وپزشکان شهرستان هم با صبروحوصله درراه خدمت رسانی به مردم گام بردارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا