سیاسی

راه اندازی مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری کودکان قاین در دستور کار

به گزارش نسیم قائن ،کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان قاین از سال ۱۳۶۰ راه اندازی شده است و در حال حاضر دارای۲۷۵۰ عضو می باشد که از خدمات فرهنگی ، هنری و ادبی کانون بهره‌مند می‌شوند ولی با توجه به رشد جمعیت، راه اندازی مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است .
صمدی مدیر کل سابق کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان در طی سال های گذشته ودر دیدارهایی که با فرمانداران شهرستان قاین داشت این موضوع را مطرح وخواستار راه اندازی مرکز شماره ۲قاین شد.
دردیداری که درآذر۹۱صمدی با شرافتی فرماندار سابق شهرستان داشت ،قول تامین اعتبار مرکز شماره ۲داده شد اما پس از گذشت چند سال ،این قول عملیاتی نشد ومجددا در دیداری که درآذرماه۹۳مدیرکل سابق کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان با کهن ترابی فرماندار قاین داشت این موضوع مطرح وخواستار راه اندازی مرکز شماره ۲کانون فرهنگی شدند .
کهن ترابی فرماندار قاین دراین دیدار حمایت خود را از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد و گفت: با توجه به تأکیدات دکتر جواد هروی نماینده مردم قاینات پی‌گیری‌های لازم را در خصوص راه اندازی و ساخت دومین مرکز فرهنگی هنری در شهرستان قاین انجام خواهد داد.
با گذشت ۲سال ازاین موضوع بازهم این پروژه در دستور کار مسئولین قرار نگرفت وبا توجه به اینکه جمعیت زیادی از کودکان ونوجوانان در کانون پرورش فکری قاین عضو هستند واکثرا از مسیرهای دورتر به این مرکز مراجعه می کنند وهمچنین گاها با کمبود فضای آموزشی مواجه می شوند لذا برای پیگیری موضوع به سراغ امینی معاون برنامه ریزی وعمرانی فرماندار قاین رفته وعلت را جویا شدیم.
مهندس امینی با بیان اینکه در طول ۲سال اخیر با توجه به کمبود اعتبارات دولتی پروژه جدیدی برای شهرستان تعریف نشده است گفت: با توجه به این وضعیت اقتصادی دولت، تعریف پروژه جدید براساس ضوابط قانون بودجه با محدودیت مواجه است واولویت با پروژه های نیمه تمام شهرستان است .
وی افزود: درسال جاری نیز ۸۰میلیون تومان برای دوپروژه کانون اعتبار گذاشته شده است ویکی از این پروژه ها تعمیر وتجهیز سالن تئاتروفضای فعلی کانون است وپروژه دیگر راه اندازی کتابخانه سیار روستایی است که امیدواریم با تخصیص این اعتبارات امسال این برنامه های کانون اجرایی شود.
معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرمانداری قاین افزود: با توجه به اینکه برای ساخت مرکز شماره ۲کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان باید زمین مورد نیاز توسط مسکن وشهرسازی ویا شهرداری وشورای شهر قاین تامین شود لذا این موضوع در دستورکار قرار خواهدگرفت ومکاتبات لازم برای دریافت زمین انجام خواهد شد وامیدواریم در سال های آتی بتوانیم این پروژه را نیز با همکاری مسئولین استان وشهرستان کلید بزنیم.
.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا