سیاسی

راه اندازی فاز اول فولاد قاین طی ۳ ماه آینده/استخدام ۳۰۰ نفر در مرحله اول

به گزارش نسیم قائن ، امیر حسین نادری مدیر عامل فولاد ایران عصر امروز از پروژه فولاد قاینات بازدید کرد.
نادری پس از بازدید از قسمت های مختلف فولاد قاین در گفتگو با خبرنگارما با بیان این که با راه اندازی فولاد قاین خراسان جنوبی و قاینات به جرگه فولاد کشور می پیوندد گفت: با استخدام گسترده ای که انجام خواهد شد،در مرحله اول۳۰۰ نفر به صورت مستقیم استخدام می شوند و به صورت غیر مستقیم نیز اشتغال زایی زیادی خواهیم داشت.
وی ادامه داد: قول هایی برای راه اندازی فاز احیای آهن اسفنجی در سال جاری داده شده بود اما شیوع بیماری کرونا و برخی از تحریمات تاخیر در راه اندازی ایجاد کرد و قول می دهیم با توجه به شرایط موجود وپیگیری هایی که انجام شده است ظرف ۳ ماه آینده فاز اول که پیشرفت خوبی هم داشته است به بهره برداری برسد.
کارخانه فولاد و آهن اسفنجی در حال احداث قاینات یک واحد تولیدی عظیم برای توسعه اقتصادی این شهرستان به حساب می آید که از زمان شروع احداث آن در سال ۸۶، ۱۲ سال می گذرد ،هر چند طی سال های اخیر صحبت های متعددی برای شروع فعالیت بخشی از این پروژه عظیم صنعتی مطرح شداما هنوز به بهره برداری نرسیده است .
با انتخاب سلمان اسحاقی به عنوان نماینده مردم قاینات و زیرکوه در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شاهد برگزاری جلسه ای به منظور پیگیری فولاد قاین با دکتر نادری مدیر عامل فولاد کشور در اردیبهشت ماه سال جاری بودیم و امروز ۶ خرداد نیز نادری به قاینات سفر و از قسمتهای مختلف فولاد قاینات بازدید کرد وپس از برگزاری جلسه با مسئولین فولاد قاین ، قول راه اندازی فاز اول را طی ۳ ماه آینده داد.
امید است با پیگیری های نماینده مردم قاینات و زیرکوه و همکاری مسئولین دولتی و مسئولین فولاد ایران و همچنین مسئولین فولاد قاینات در سال ۹۹ شاهد راه اندازی این مجتمع صنعتی و ایجاد اشتغال برای جوانان شهرستان قاینات باشیم.
وی همچنین با تعهد گرفتن از مسئولین ارشد فولاد قاین درخواست کرد طی ۴ ماه آینده مشکلات اساسی این مجتمع صنعتی برطرف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا