سیاسی

راه اندازی “دانشکده هوشمند علوم پزشکی ” در قاین/ کلنگ زنی بیمارستان دوم قاین در سال جاری

به گزارش نسیم قائن ، دکتر حمیدی رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در نشست صمیمی با جمعی از خبرنگاران و خیرین سلامت شهرستان گزارشی از فعالیت های بخش عمرانی بهداشت ودر مان شهرستان ارائه داد و گفت: در طی ماه های گذشته مرکز آزمون ،استاد سرا ،نماز خانه دانشکده،مرکز آموزش های بالینی دانشکده پرستاری و مامایی قاین با حضور مسئولین استانی به بهره برداری رسید.
وی از تکمیل ساختمان دانشکده پیراپزشکی خبر داد و گفت:برای تایید و اخذ مجوز دانشجو نیازمند ارائه نظر کارشناسان و معاونین از وزارت کشور هستیم .
کلنگ زنی بیمارستان دوم قاین در شهریورماه
دکتر حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جلسه برگزار شده با وزیر بهداشت ودرمان و همچنین پیگیری های صورت گرفته مسئولین شهرستان بالاخص نماینده شهرستان قاینات و زیرکوه درخصوص بیمارستان دوم قاین گفت: با توجه به اعتباری که از سوی نماینده شهرستان به این پروژه اختصاص یافته است و پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی به احتمال قوی بیمارستان دوم قاینات در شهریور ماه کلنگ زنی خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین به تعطیلی دو ماهه پروژه های عمرانی شبکه اشاره کرد و گفت: به دلیل اخذ پروانه، کار تعطیل شده بود که در حال حاضر با پیگیری های انجام شده مجددا پروژه ها شروع به کار کرده اند.
وی به تکمیل ساختمان اورژانس ۱۱۵ در بلوار بامشاد وکتابخانه و نمازخانه وهمراه سرای بیمارستان اشاره کرد و گفت: امید است که این پروژه ها تا پایان تیرماه تحویل شبکه و به بهره برداری برسد.
حمیدی ضمن تقدیر و تشکر از خیرین سلامت در راه اندازی و تکمیل پروژه های درمانی شهرستان گفت: به زودی ساخت و ساز ساختمان MRI که چند ماه پیش به همت خیرین که ۱۵۰میلیون تومان آن را متقبل شده اند کلنگ زنی شده بود آغاز خواهد شد .
وی به کلنگ زنی اورژانس جاده ای اسفدن تاآخر هفته نیز اشاره کرد و گفت: این اورژانس با مشارکت اهالی اسفدن و خیرین با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان ساخته خواهد شد و تجهیزات این اورژانس نیز برعهده شبکه بهداشت ودرمان ودانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین به تکمیل ساختمان سی تی اسکن و نصب دستگاه سی تی اسکن اشاره کرد و گفت: دستگاه جدید نیز در جهت خدمات دهی به بیماران نیز راه اندازی شده است.
وی به تعمیرات و مناسب سازی ساختمان خدمات درمانی آرین شهر و اسلام آباد اشاره کرد و گفت: این دو پروژه نیز در دستور کار شبکه بهداشت ودرمان قرار دارد و توسعه این مراکز نیز به زودی اجرایی خواهد شد.
دکتر حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی درمانگاه تخصصی خاتم الانبیاء بیمارستان اشاره کرد و گفت: درمانگاه غربالگری نیز به شبکه بهداشت ودرمان تحویل شده است و به زودی این ساختمان هم راه اندازی خواهد شد.
مستقل شدن بودجه دانشکده علوم پزشکی قاین تا پایان سال جاری
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین اشاره ای به خوابگاه در حال ساخت دانشجویی داشت و گفت: فندانسیون ساختمان اجرا شده وظرف یک یا دوماه آینده اسکلت پیش ساخته این پروژه نیز نصب خواهد شد .
حمیدی از قول معاونت دانشگاه علوم پزشکی جهت مستقل شدن بودجه دانشکده قاین تا پایان سال خبر داد و گفت: هنوزاز ارتقاء دانشکده ومستقل شدن آن ناامید نشده ایم هرچند این موضوع نیاز به زمان دارد و روند اجرایی آن با توجه به قوانین پیش رو سخت است اماتلاش تمام مسئولین استان و شهرستان محقق شدن این امر است.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین از راه اندازی دانشکده هوشمند علوم پزشکی برای اولین بار در قاین خبر داد و گفت: اجرای این پروژه نیازمند کمک های خیرین و مردم شهرستان است که بتوانیم با راه اندازی دانشکده هوشمند علوم پزشکی قاینات را به عنوان مرجع معرفی کنیم .
وی افزود: در صورت همکاری مردم ومسئولین و خیرین،تلاش می شود ظرف مدت یکسال طرح را بر اساس زمان پیش بینی شده اجرایی کنیم.
کمبود نیروی انسانی متخصص در بیمارستان قاین
دکتر حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: نیاز های بهداشتی شهرستان روز به روز زیاد تر می شود و کمبود نیروی انسانی به خصوص نیروی انسانی متخصص در بخش های مختلف بیمارستانی یکی از مشکلات پیش روی ماست.
وی افزود: تجهیزات بیمارستانی از دیگر مشکلاتی است که نیاز بیمارستان است و از جمله می توان به بخش دیالیز بیمارستان اشاره کرد که یکسال واندی از آماده سازی این بخش می گذرد اما از لحاظ امکانات و تجهیزات هنوز نیاز ما برآورده نشده است .
رئیس شبکه بهداشت ودرمان قاین در ادامه به مباحث مطرح شده در خصوص جابه جایی داروخانه شبانه روزی گفت: با توجه به این که طرح تحول سلامت باعث شده بود که پزشکان به صورت متمرکز در بیمارستان مستقر شوند لذا داروخانه ها دراین زمینه با مشکلاتی مواجه شده بودند و گاها صدای تعطیلی داروخانه های سطح شهر هم به گوش می رسید که علی رغم این که تعطیلی داروخانه بیمارستان از لحاظ درآمد زایی و اجاره بها به ضرر شبکه تمام شد اما در جهت رفاه حال داروسازان داروخانه شبانه روزی به صورت شرکت تعاونی به داروسازان قاین واگذار شد و این داروخانه به روبه روی بیمارستان منتقل و داروخانه داخل بیمارستان تعطیل شد.
وی از درخواست جهت راه اندازی داروخانه دوم شبانه روزی در سطح شهر خبر داد و گفت: به دنبال اخذ مجوز این داروخانه در سطح شهرستان هستیم.
دکتر حمیدی از تکمیل ساختمان داروخانه اورژانس بیمارستان خبرداد و گفت: راه اندازی این داروخانه در جهت رفاه حال بیماران اورژانس مجوز جذب نیروی انسانی است و امید است که با جذب نیروی انسانی این امر به زودی محقق شود.
وی بسته شدن درب بیمارستان از سمت خیابان شفا و دسترسی آسان تر به داروخانه شبانه روزی از ساعت ۱۱ شب به بعد را نیز کمبود نیروی انسانی اعلام کرد .
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در خصوص مبحث سونوگرافی نیز گفت: در حال حاضر دو پزشک متخصص روزانه قریب به ۱۰۰ نفر از بیماران را ویزیت می کنند و بیماران اورژانسی نیز بدون نوبت ویزیت می شوند .
وی افزود: بی انصافی است که با وجود فعالیت پزشکان دراین موضوع آنهارا به کم کاری متهم کنیم و قطع به یقین برخی از سونوهای اختصاصی در شهرستان انجام نمی شود و نیاز است که به مرکز استان و یا شهرهای مجاور مراجعه شود و برخی از سونو ها نیز زمان بر است و نیاز به نوبت دهی دارد .
۲میلیارد و۳۰۰ میلیون تومان سهم قاینات از اعتبارات سال۹۷
حمیدی درادامه با بیان این که پزشکان اگر ۵۰ درصد تعهد خود را گذرانده باشند در صورت تمایل می توانند در سطح شهر مطب بزنند گفت: در حال حاضر متخصص قلب و عروق،پوست،زنان و ارتوپد کار خود را آغاز کرده اند و پیگیری برای راه اندازی مطب رادیولوژی درسطح شهر با همکاری پزشکان و بخش خصوصی ادامه دارد .
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین در پایان ضمن تقدیر و تشکر از کلیه مسئولین شهرستان که در خصوص مباحث بهداشت ودرمان شهرستان نهایت سعی و تلاش خود را به کار می برند با اشاره به اعتباری که از سوی نماینده شهرستان در جهت احداث بیمارستان دوم قاین گذاشته شده است و همچنین اعتباری که برای تکمیل ساختمان دانشکده پرستاری اختصاص یافته است گفت: با توجه به قول مساعد فرمانداری برای تکمیل زیرساختهای دانشکده پرستاری قاین ،ادامه ساخت و ساز ساختمان به زودی آغاز خواهد شد.
حمیدی ضمن قدر دانی از فرمانداری شهرستان که در اعتبارات سال جاری شبکه بهداشت ودرمان را بسیار خوب دیده اند گفت: با اعتبار ۲میلیارد و۳۰۰ میلیونی که به بخش بهداشت ودرمان اختصاص یافته است امید داریم که با جذب اعتبارات بتوانیم گام های بسیار موثری در بخش بهداشت ودرمان شهرستان برداریم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا