سیاسی

راه ارتباطی ده‌ها روستای کرمانشاه مسدودشد/محدودیت تردد در جاده‌ها

به گزارش نسیم قائن ، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، هم اکنون سامانه بارش زا به شکل باران و برف در جو استان کرمانشاه مستقر است و این سامانه از دیروز فعالیت خود را در جو استان آغاز کرده و همچنان ادامه دارد.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سامانه بارش زا در نیمه جنوبی استان با شدت بیشتری ادامه دارد و سبب آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها شده است.
هم اکنون شاهد بارش سنگین برف در ارتفاعات، گردنه های برفگیر نواحی سردسیر استان هستیم که این بارندگی سبب کاهش دید، کندی و اختلال در تردد وسائط نقلیه شده است.
بارش برف در برخی محورهای استان سبب اختلال در تردد خودروها شده و در برخی شهرستان ها همچون دالاهو بارش برف از نیم متر عبور کرده و کار امداد رسانی جاده ای توسط نیروهای هلال احمر آغاز شده است.
براساس اعلام هواشناسی استان، بارش برف در برخی نقاط کرمانشاه همچون زیباشهر به ۲۲ سانتیمتر رسیده و در برخی مناطق ماشین های برف روبی شهرداری مشغول کار هستند.
در تعدادی از شهرها از جمله جوانرود و روانسر بارش برف سنگین و کولاک گزارش شده، همچنین نیروهای امدادی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای احمدبن اسحاق نیز در آماده باش قرار دارند.
بر اساس اعلام اداره راهداری کنگاور نیز بارش سنگین برف در این شهرستان سبب مسدود شدن راه دسترسی به ۴۰ روستا شده و عملیات برف روبی و بازگشایی مسیرها درحال انجام است و میزان بارش برف به ۶۰ سانتیمتر رسیده است.
همچنین بارش سنگین برف در شهرستان گیلانغرب بسیاری از راه‌های روستایی را مسدود کرده است و راه‌های ارتباطی پاوه نیز با مشکل مواجه شده و محور پاوه – روانسر مسدود شده است.
هم اکنون تردد در محورهای اصلی گیلانغرب به اسلام آباد در گردنه قلاجه، بخش گواور و محور داربادام به علت بارش سنگین برف و کولاک شدید با زنجیر چرخ و به کندی امکان پذیر است.
بر اساس اعلام هواشناسی استان، بیشترین بارش برف استان تا صبح امروز در کرندغرب با ۵۰ سانتیمتر رخ داده است.
بر اساس اعلام پلیس راه استان، در حال حاضر امکان تردد در محور کرمانشاه – اسلام آباد گردنه حسن آباد میسر نیست، همچنین محور روانسر – پاوه نیز مسدود گزارش شده، مابقی محورها باز و تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
۵۴ اکیپ راهداری نیز در جاده های استان کرمانشاه در حالت آماده باش قرار دارند و مشغول برف روبی در محور های مواصلاتی هستند.
همچنین به علت بارش برف، برق بخش هایی از مناطق کرمانشاه از صبح امروز قطع شده است.
طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز موج دوم از سامانه، که از رطوبت کمتر و هسته سردتری برخوردار است، جو منطقه را در بر خواهد گرفت.
منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا