سیاسی

راه‌اندازی دانشکده خبر خراسان‌جنوبی یک گام تا نهایی شدن

به گزارش نسیم قائن ، علی جعفرپور مقدم در گفتگو با مهر اظهار کرد: با تشکیل خانه مطبوعات در دور جدید چهار کمیته را در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به جامعه رسانه‌ای استان تشکیل دادیم.
وی بابیان اینکه ساختار گذشته خانه مطبوعات نشان می‌داد که هیئت‌مدیره به‌تنهایی نمی‌توانست مسائل خبرنگاران را پیگیر باشد، گفت: ساختار نیروی انسانی هم وجود نداشت که بتوانیم امورات را پیگیری کنیم.
وی عنوان کرد: به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت صاحب‌نظران و اساتید حوزه‌های مختلف کمیته‌های حقوقی، آموزش، شهرستان‌ها و صنفی و رفاهی تشکیل شد.
مدیر خانه مطبوعات خراسان جنوبی بیان داشت: در کمیته حقوقی از وکلای زبده و کارشناسان معاونت سیاسی استانداری دعوت خواهد شد.
وی کمیته شهرستانی را از فعال‌ترین کمیته‌ها ذکر کرد و بیان داشت: مطالبات رسانه‌های شهرستان‌ها در این کمیته شناسایی و پیگیری می‌شود.
جعفرپور عنوان کرد: نظام حقوقی رسانه‌های شهرستان در مرکز استان پیگیری می‌شود.
وی از برگزاری همایش حقوق رسانه در استان خبر داد و بیان کرد: این همایش با حضور کدخدایی استاد حقوق رسانه و عضو شورای نگهبان در مهرماه یا آبان ماه امسال برگزار می‌شود.
مدیر خانه مطبوعات خراسان جنوبی تصریح کرد: در این جلسه تمامی مدیران مرتبط با حوزه رسانه دعوت خواهند شد تا حقوق متقابل بین دستگاه‌ها تبیین شود.
راه‌اندازی دفاتر خانه مطبوعات در شهرستان‌ها
وی از تجهیز و راه‌اندازی دفاتر شهرستانی خانه مطبوعات خبر داد و بیان کرد: به‌زودی دفترخانه مطبوعات در شهرستان بشرویه افتتاح می‌شود.
وی به راه‌اندازی دانشکده خبر در استان اشاره کرد و افزود: اقدامات امیدوارکننده‌ای در این زمینه انجام‌شده و موافقت‌های اولیه برای راه‌اندازی دانشکده علمی و کاربردی خبر گرفته‌شده است.
مدیر خانه مطبوعات خراسان جنوبی گفت: در مرحله معرفی اعضای هیئت‌علمی و ارائه سرفصل‌های آموزشی به مرکز هستیم.
جعفرپور افزود: برخلاف دوره‌های گذشته که قول‌های زیادی برای راه‌اندازی این دانشکده داده شد در این دوره به تحقق وعده‌ها نزدیک شده‌ایم.
برگزاری جشنواره مطبوعاتی پرفسور معتمد نژاد
جعفرپور به پیگیری‌های انجام‌شده در کمیته آموزش برای برگزاری آموزش‌های مقدماتی روزنامه‌نگاری و خبرنگاری در شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: دوره‌های تکمیلی در مرکز استان برگزار می‌شود.
وی برگزاری دوره آموزشی روزنامه‌نگاری و رسانه نوین را از برنامه‌های دستور کار کمیته آموزش خانه مطبوعات ذکر کرد و افزود: جشنواره دکتر معتمد نژاد با محوریت خراسان جنوبی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده است.
مدیر خانه مطبوعات خراسان جنوبی بیان داشت: وزارت ارشاد قول مساعد برای همکاری در برگزاری در این جشنواره را داده است.
وی همچنین از ارائه طرحی برای برگزاری جشنواره مطبوعات شرق خبر داد و بیان کرد: طرحی برای شورای امنیت توسعه شرق در این راستا ارائه‌شده هنوز نتیجه آن اعلام‌نشده است اما امیدواریم بتوانیم میزبانی این جشنواره را نیز به دست آوریم.
وی تصریح کرد: برگزاری این جشنواره در کیفی سازی رسانه‌های استان و شناساندن استان در منطقه تأثیرگذار است.
اختصاص ۱ میلیارد ریال به خانه مطبوعات استان
مدیر خانه مطبوعات خراسان جنوبی همچنین از اختصاص اعتبار یک میلیارد ریال از سوی استاندار خراسان جنوبی به خانه مطبوعات خبر داد و افزود: ۴۰۰ میلیون ریال از این رقم از محل اعتبارات تملک و دارایی‌ها است.
وی بیان کرد: امیدواریم این اعتبار تا پنج ماه آینده به خانه مطبوعات استان تخصیص یابد.
جعفرپور اظهار امیدواری کرد: بااعتبار اختصاص‌یافته و برنامه‌ریزی هیئت‌مدیره این اعتبار در محلی برای خبرنگاران سرمایه‌گذاری شود و درآمدزایی داشته باشد.
وی در خصوص اقدامات کمیته رفاهی خانه مطبوعات استان نیز عنوان کرد: با همکاری یکی از بانک‌های استان وام کارگشایی قرض‌الحسنه به خبرنگاران اعطا می‌شود.
وی با اشاره به‌پیش بینی‌های انجام‌شده برای انجام چند اردوی تفریحی و خبری از سوی خانه مطبوعات نی گفت: بازدید خبرنگاران از مجلس و بازدید از یکی از رسانه‌های مرکز کشور و اردوی تفریحی به یکی از استان‌های شیراز و اصفهان از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده است.
وی از اعزام اولین کاروان زیارتی جامعه رسانه‌ای استان به کربلا خبر داد و افزود: هزینه سفر اعزام به خبرنگاران در قالب تسهیلات بوده و اعزام کاروان در شهریورماه سال جاری خواهد بود.
مدیر خانه مطبوعات خراسان جنوبی به راه‌اندازی صندوق رفاه خانه مطبوعات کشور اشاره کرد و بیان داشت: در این صندوق هر یک استان‌ها مبلغی حدود ۱۰ میلیون تومان آورده خواهد داشت و هرکدام از اعضای خانه مطبوعات نیز می‌توانند در این صندوق سرمایه‌گذاری کرده و معادل سرمایه‌گذاری خود تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنند.
به گفته وی سود سپرده خبرنگارانی که در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند نیز به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود.
جعفرپور مقدم با تأکید بر اینکه نیاز به وفاق و همدلی بین رسانه‌های استان داریم، گفت: کار جمعی رسانه‌ای در استان ضعیف است.
مدیر خانه مطبوعات خراسان جنوبی در پایان بیان داشت: بانک اطاعاتی خانه مطبوعات استان نیز باید تهیه شود که در این راستا خواستار همکاری رسانه‌های استان هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا