سیاسی

راهیابی حافظان قرآن کریم قاینات به مسابقات کشوری سازمان اوقاف وامور خیریه

حجت الاسلام رحیمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن از درخشش ۷ نفر از خواهران و برادران قاینی در چهل و یکمین دوره مسابقات استانی قرانی اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی خبرداد و گفت: ۱۸ نفر از حافظان و قاریان قاینی در این دوره از مسابقات که از ۲۷ تا ۲۹ تیر ماه در بیرجند برگزار شد شرکت کردند وبه مقام های مختلف دست یافتند که از این تعداد ۲ نفر به مرحله کشوری و ۵ نفرحائز رتبه های دوم و سوم شدند .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاینات در ادامه گفت:زهرا مروتی و زهرا راعی مقام اول و دوم حفظ کل قرآن کریم را در استان خراسان جنوبی از آن خود کردند و خانم مروتی به مرحله کشوری راه یافت .
رحیمی در ادامه افزود : حسین نوغابیان در رشته حفظ کل برادران برای اولین بار به مقام اول رسید و به مرحله کشوری راه یافت .
وی ادامه داد : طاهره بازی در رشته حفظ ده جز به مقام دوم این دوره از مسابقات راه یافت ودر رشته قرائت راضیه سیروسی رتبه دوم استان را از آن خود کرد .
وی به تشریح نفرات برتر این مسابقه در رشته قرائت برادران پرداخت و خاطر نشان کرد:رتبه سوم این مسابقه به محسن حسین خو از قاین رسید و دررشته دعا خوانی محمد عباس نژاد رتبه دوم استان را از آن خود کرد .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قاینات ادامه داد: معصومه چمن آرا در رشته حفظ ۵جزء رتبه دوم استان خراسان جنوبی را نیزکسب کرد.
رحیمی همچنین بیان داشت:مسابقات کشوری در اواخر شهریور ماه در اراک برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این مسابقات را تحقق آرمان‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه و ترویج قرائت، حفظ، تفسیر، تدبر، فهم و عمل به معارف و دستوران قرآن کریم در جامعه اسلامی، زمینه‌ سازی انس و الفت با قرآن کریم و گسترش مفاهیم عنوان کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا