سیاسی

راهپیمایی اربعین تفسیر زیبای “ما رأیت الا جمیلاً ” زینب (س) است / هفته بسیج فرصتی برای زنده نگهداشتن ارزشها

به گزارش نسیم قائن ، حجت الا سلام عیدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به ۲۹ آبان ماه آغاز هفته بسیج ،هفته بسیج را فرصتی برای زنده نگهداشتن ارزشها دانست و گفت: بسیجیان عمار ولایت و حافظ دستاورد های انقلابند.
حجت الاسلام عبدالهی افزود: بسیجی با اسلحه معنویت ، بصیرت و ولایت مداری وارد صحنه کارزار است و برای پیشرفت کشور تلاش می کند.
امام جمعه اسفدن ترویج فضائل اخلاقی ، معنویت گرایی ،آرمان گرایی ،حفظ اتحاد و انسجام حول محور ولایت را از مهمترین ویژگی های بسیجیان بر شمرد و به فرموده امام راحل بیان داشت : تنها با پشوانه بسیج می توان اثبات کرد که بدون آمریکا می شود به زندگی مسالمت آمیز توام با صلح و آزادی رسید .
خطیب جمعه اسفدن در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مردم اصفهان اشاره کرد و گفت: امروز مهمترین نیاز کشور به خصوص برای نخبگان سیاسی ، بصیرت سیاسی و غافل نشدن از توطئه دشمن و حفظ روحیه انقلابی است.
وی بصیرت سیاسی را یکی از نیازهای ضروری بویژه برای مسئولان دانست و گفت : نبود بصیرت موجب می شود که انسان مجذوب مواردی شود که واقعا جاذبه ندارد همانند عده ای که مجذوب آمریکا شدند.
حجت الاسلام عبدالهی با بیان اینکه برخی از سیاسیون به شکل های مختلف برای نزدیک شدن به آمریکا تلاش می کنند و حل مشکلات کشور را در گرو رابطه با آمریکا می دانند اظهار داشت : علیرغم تاکیدات رهبری به بصیرت متاسفانه مواضع برخی نشان می دهد که از بصیرت لازم بر خوردار نیستند.
وی با اشاره به اینکه این افراد از واقعیات ایران به عنوان یک قدرت نو ظهور غافلند و واقعیات مربوط به آمریکا را نشناختند عنوان کرد: واقعیت امروز آمریکا همان چیز هایی است که رئیس جمهوری منتخبشان گفت و آن اینکه آمریکا گرفتار مشکلات سیاسی و آسیب های اجتماعی فراوان است.
امام جمعه اسفدن گفت: غول تبلیغاتی آمریکا برای بعضی توهم ایجاد کرده که فتنه گران در ایران را آزادی خواه جلوه می دهند و همان نحوه عملکرد در آمریکا آشوبگر که باید جلویشان گرفته شود می دانند.
خطیب جمعه اسفدن در پایان با اشاره ۳۰آبان ماه مصادف با اربعین حسینی ضمن تسلیت ایام به ارادتمندان اهل بیت تصریح کرد: راهپیمایی اربعین تفسیر زیبای “ما رأیت الا جمیلاً ” زینب (س) است که حضرت فرمودند:من به جز زیبایی چیزی ندیدم و آنچه مشاهده کردم همگی زیبا بود.
وی با بیان اینکه میلیون ها عزادار حسینی چنان نمادی برای شعیه معرفی کرده اند که همانند آن در هیچ آیین و مذهبی پیدا نمی شودگفت: این کنگره عظیم اسلامی و وحدت و اتحاد را به نمایش می گذارد و می توان این حضور میلیونی را بزرگترین زیارت و اجتماع جهان نامید.
وی گفت : هیچ چیز بدتر از دیدن این تجمع عظیم زائران حسینی ، دشمنان انقلاب و تشیع را ناراحت نمی کند خصوصا زمانی که می بیند گروه های اهل سنت ، مسیحی و زردشتی هم حضور دارند.
حجت الاسلام عبدالهی با اینکه همه ادیان امام حسین(ع) را نماد و سمبل آزادی خواهی قبول دارند گفت:پیام اربعین این است که تنها راه نجات بشریت تداوم راه امام حسین (ع) است و برای گم نکردن این راه نباید شهداء را فراموش کنیم .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا