سیاسی

رئیس جدید اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان قاینات معرفی شد

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در آئین تکریم و معارفه رئیس جدید منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ، ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و تلاش های عباسعلی سلطانی در مدت تصدی مسئولیت این اداره و تبریک انتصاب احمد گلی به سمت رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قائنات، اظهار داشت: در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری و همچنین اقدامات زیست محیطی در سنوات های گذشته در کشور توجه خاصی صورت نگرفته بطوری که آثار این عدم توجه هم اکنون در خیلی از نقاط کشور ملموس است.
وی در ادامه بیان داشت: حوزه منابع طبیعی، میراث دار وضعیت نامطلوبی از گذشته است که بدون برنامه ریزی اصولی که در این حوزه صورت گرفت و بدون کار کارشناسی اقدام به حفر چاه های کشاورزی زیادی در سطح کشور و به ویژه در شهرستان قاینات توسط متولیان امر انجام شد که در شرایط کنونی همین امر باعث کاهش شدید منابع آبی شده بگونه ای که بهترین دشت های آبی و کشاورزی شهرستان را با چالش و تنش آبی مواجه کرده است.
کهن ترابی خاطرنشان کرد: عمدتا ساختار ما اینگونه است که به دنبال کار ها و اقداماتی هستیم که زود بازده است. ولی حوزه منابع طبیعی و محیط زیست، یک حوزه ای است که برنامه ریزی ها و اقداماتی که صورت می گیرد؛ بایستی بلند مدت و آینده نگر باشد تا در آینده براین اقدامات و تصمیمات ما خرده نگیرند.
فرماندار با اشاره به اینکه حوزه منابع طبیعی، یک حوزه گسترده است؛ بیان داشت: مسئولین امر بایستی در این حوزه فرهنگ سازی نمایند و فرهنگ منابع طبیعی را در مردم نهادینه کنند که در این خصوص می توانند از ظرفیت و توان سمن ها که از خود مردم هستند و فعالیت های آنان داوطلبانه است، به نحو شایسته ای استفاده نمایند.
نصرآبادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی ار فعالیت های منابع طبیعی اظهارکرد:اولین طرح بین المللی بیابان زدایی استان وحتی کشور در قاینات وزیرکوه در سالیان گذشته اجرا شده است. وروند خوب اجرای این پروژه در استان،آخرین پروژه بین المللی کشور در سازمان جنگلها را نیز به استان ما اختصاص داده است.
وی افزود:سال گذشته چهارمین پروژه بین المللی در نهبندان اجرا شد و۴پروژه دیگر هم در بشرویه وطبس وسرایان وفردوس به تصویب رسیده است.
نصرآبادی از اجرای طرح ترسیب کربن در استان خبر داد وگفت: براساس برنامه های پیش بینی شده در شهرهایی که این طرح اجرا نشده است به مروز زمان طرح اجرا خواهد شد.
عباسعلی سلطانی با سابقه ۳۳خدمت درمنابع طبیعی وآبخیز داری از سال ۱۳۸۲به عنوان رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان قاینات مشغول فعالیت بوده است واکنون پس از قریب به ۱۵سال مدیریت به درجه بازنشستگی نائل شد واحمد گلی به عنوان رئیس جدید اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان قاین معرفی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا