سیاسی

رئیس‌جمهور به ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان سفر می‌کند

به گزارش نسیم قائن ، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، از سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان خبر داد و گفت: حجت‌الاسلام حسن روحانی در ادامه سیاست‌های دولت برای تقویت مناسبات و تعمیق همکاری با همسایگان و کشورهای منطقه به دعوت رسمی رئیس‌جمهوری ارمنستان روز یکم دی‌ماه به ایروان پایتخت این کشور سفر می‌کند.
وی افزود: در این سفر یک روزه و فشرده، رئیس‌جمهور با رئیس‌جمهوری ارمنستان دیدار و درباره روابط دو فی‌ ما بین گفتگو می‌کند. همچنین علاوه بر مذاکره دو جانبه هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور، چندین سند همکاری بین مقامات جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان به امضا خواهد رسید و همایش بازرگانان ایران و ارمنستان نیز برگزار خواهد شد.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: دکتر روحانی پس از پایان برنامه‌های پیش‌بینی شده در ارمنستان، این کشور را به مقصد شهر آستانه قزاقستان ترک خواهد کرد.
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: مذاکره روسای جمهوری ایران و قزاقستان، نشست هیئت‌های عالی‌رتبه، امضای سندهای همکاری مشترک و کنفرانس مطبوعاتی از جمله برنامه‌های سفر یک روزه رئیس‌جمهوری به کشور قزاقستان خواهد بود.
اسماعیلی گفت: دکتر روحانی در آخرین مرحله از سفر منطقه‌ای خود شامگاه دوم دی‌ماه وارد بیشکک پایتخت جمهوری قرقیزستان خواهد شد.
وی افزود: ملاقات با رئیس‌جمهور و مقامات بلندپایه قرقیزستان، مذاکره هیئت‌های عالی‌رتبه دو کشور، امضای چند سند همکاری در حوزه‌های مختلف و کنفرانس مطبوعاتی مشترک از برنامه‌های پیش‌بینی شده در سفر به بیشکک است و همزمان همایش تجاری فعالان اقتصادی ایران و قرقیزستان نیز برگزار خواهد شد.
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور گفت: دکتر روحانی را در این سفر چند تن از وزرا و معاونان رئیس‌جمهور همراهی خواهند کرد.
به گزارش تسنیم، همزمان با این سفر و از سوی فعالان اقتصادی و کارآفرینان بخش خصوصی کشورمان نیز هیئت‌هایی در ارمنستان، قزاقستان و قرقیزستان حضور خواهند داشت که علاوه بر برگزاری همایش‌های مشترک با همتایان خود، اسناد متعددی نیز با شرکای منطقه‌ای خود به امضا خواهند رساند.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا