سیاسی

ذوالنور:مخالف شدید گران شدن نان هستیم

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنور عصر امروز در همایش روز ملی نان که در سالن اجتماعات اداره اصناف قم برگزار شد، مشکلات نانوایی‌ها را مدنظر قرار داد و اظهار داشت: نبود کارگر حرفه‌ای در نانوایی‌ها یکی از مشکلات تأثیرگذار در کیفیت نان بوده که البته با نبود درآمد کافی نانواها مجبور به گرفتن کارگر ساده‌شده‌اند که این خود در بی‌کیفیت شدن نان تأثیر بسزایی داد.
وی با بیان اینکه گندم‌های تولیدشده در قم نیاز استان را برطرف نمی‌کند، افزود: گندم‌های استان، به مدت سه ماه نیاز مردم قم را برطرف می‌کنند که دارای کیفیت آنچنانی نیز نیستند، ازاین‌رو باید در ۹ ماه دیگر سال، گندم را از استان‌های دیگر وارد کنیم، بنابراین مدیران استان باید تلاش کرده تا گندم‌های باکیفیتی وارد استان کنند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسئولان باید در آوردن گندم باکیفیت به قم توجه ویژه‌ای داشته باشند، گفت: هنگامی‌که گندم بی‌کیفیت تحویل نانواها می‌دهند آنان نیز مجبور به‌اضافه کردن نمک به مقدار زیاد به آرد می‌شوند که این امر سبب زخم کردن دست کارگران، شوری نان و بی‌کیفیتی آن می‌شود، ازاین‌رو اگر مسئولان نمی‌توانند مشکل آوردن گندم باکیفیت به قم را حل کنند حداقل با روی خوش با نانواها برخورد کنند.
وی تصریح کرد: اگر پوسته وسط و مغز گندم را به نانواها تحویل دهیم نان کیفیت پیدا می‌کند، درصورتی‌که آرد مخصوص را به شیرینی فروش‌ها می‌دهند، بنابراین مشکل سیاست‌های ما بوده که در کیفیت نان تأثیرگذار است.
ذوالنور با اشاره به اینکه حل مسئله کیفیت نان، دست نانوا و مردم نیست بلکه دست سیاست‌های ماست، تأکید کرد: باید در مدیریت غله تجدیدنظر کنند و از افراد بومی و مجرب در این قشر استفاده شود، همچنین باید برخی از کارخانه‌ها را موظف کنند تا گندم‌های بی‌کیفیت را به دست مردم ندهند.
وی ادامه داد: با افزایش قیمت نان به‌شدت مخالف هستیم، چراکه نمی‌خواهیم مردم دچار مشکل شوند، از سویی دیگر نانوا هم نباید جور مردم را بکشد به دلیل اینکه نانوا هم از خود مردم است، بنابراین مسئولان باید از این صنف حمایت کرده و معافیت مالی درست کنند.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا