اخبارشهرستان

ذخیره‌سازی ۲۵۰۰ تن شن و نمک در راهداری زمستانی قاینات

به گزارش نسیم قاین،سیدعلی اکبر قریشی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به رسالت این اداره برای نگهداری و بازگشایی محور‌های مواصلاتی سطح شهرستان و لزوم حفظ ایمنی در تردد‌ها، همه ساله قبل از شروع فصل بارش برف نسبت به حمل و ذخیره شن و نمک و دپو آن در راهدارخانه‌ها و گردنه‌ها و کپه کردن شن ونمک در محورهای برفگیر حوزه استحفاظی شهرستان اقدامات لازم توسط این اداره انجام می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه ذخیره شن و نمک یکی از مولفه‌های اصلی و مهم برای آمادگی راهداری زمستانی بوده و وجود آن برای ایمن سازی محور‌ها در فصول بارش برف و یخبندان الزامی است، اظهار کرد: شن و نمک موردنیاز در سوله‌های مخصوص نگهداری واقع در راهدارخانه‌های گردنه خونیک، راهدارخانه مرکزی شهرستان، راهدارخانه خضری و سوله شن ونمک آرین شهر و نیز در گردنه‌های برف گیر در فصول بارش برف و کولاک کامل است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قاینات یادآور شد: هماهنگی‌ها و اکیپ بندی‌های لازم در این زمینه انجام گرفته و با بروزرسانی ماشین آلات راهداری برای راهداری زمستانی آمادگی داریم.

قریشی اضافه کرد: تقاضامندیم مسافرین و رانندگان در زمان بارش نزولات جوی و قبل از آغاز سفر از وضعیت جوی و راهها از طریق سامانه ۱۴۱ مطلع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا