سیاسی

دیدار وزیر بهداشت با خانواده شهید طهرانی مقدم+عکس

به گزارش نسیم قائن ، شامگاه شب گذشته سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه سیدمحمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت باحضور در منزل سردار شهید حسن طهرانی‌مقدم با خانواده شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار همسر شهید طهرانی‌مقدم در سخنانی خطاب به وزیر بهداشت گفت: شما مردان با همت و تلاشگری هستید که در زمینه بهداشت و پزشکی به جامعه خدمت می‌کنیدو توانسته‌اید تحولی سازنده و پایدار در عرصه پزشکی و سلامت ایجاد کنید. جامعه ما نیاز به مردانی مانند شما دارد و چشم امید مردم و جامعه به کسانی است که در این زمینه و زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. شهید طهرانی‌مقدم کسی بود که نتوانست در خدمت خانواده‌اش باشد اما خود فردی پرتوان، پرهمت و تلاشگر بود و وقت خود را بسیار مدیریت می‌کرد و همیشه جلوتر از زمان بود و تدبیر و نگاهش همیشه جلوتر بود. زمانی به می‌گفت که «کارهایی که من در این ۳، ۴ سال انجام دادم ۱۵ سال دیگر نتیجه‌اش را مشاهده می‌کنید.» البته پشت حاج حسن هزاران اراده و فرد پرتوان و تلاشگر در این عرصه مشغول به جهاد هستند.
وی بیان کرد که ما به این افتخار می‌کنیم که برنامه‌ها و فعالیتهای حاج حسن و همکارانش توانسته افسار رئیس جمهور آمریکا که در جهان قلدری می‌کند را نگه دارد و جامعه نیازمند فعالیت در زمینه‌های گوناگون است و ان شاءالله خداوند به شما و مسئولین خدمتگذار کشور توفیقات روافزونی را نصیب کند.
وزیر بهداشت در سخنانی گفت که امیدواریم بتوانیم اقدامات شایسته مردم و انقلاب اسلامی را رقم بزنیم و در رفع احتیاجات مردم قدم برداریم. واقعیت آن است که اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان انجام شده ولی هنوز تا آنچه که در تراز انقلاب اسلامی است فاصله داریم و امیدواریم مجلس و دولت بتوانند مشکلات مردم را حل کنند.
وی در ادامه گفت: آقای ترامپ و دیگر دشمنان انقلاب اسلامی از دستاوردهای شهید طهرانی‌مقدم نگران هستند. البته مقدمه این ترس دشمنان ایمان و باور مردم است و در بخش سخت‌افزاری همین قدرت موشکی است که اگر نبود معلوم نبود چه بلایی بر سرما می‌آمد.
سیدمحمد هادی ایازی معاون وزیر بهداشت نیز در این دیدار گفت: شهید طهرانی‌مقدم را از دوران نوجوانی می‌شناسم و با او دوست بودم. او در سخت‌ترین شرایط در زمان جنگ و بعد از آن امیدوارانه به آینده نگاه می‌کرد و بچه‌ها را به امیدواری تشویق می‌کرد و این نکته بارزی از خصوصیات شهید طهرانی‌مقدم است.
در ادامه وزیر بهداشت از همسر شهید پرسید که آیا شهید طهرانی مقدم در این سالها ناامید نشده بودند که همسر شهید در پاسخ به این سؤال گفت: هرچه که حاج حسن در طول مسیری که قدم برمی‌داشت, کار سخت‌تر می‌شد ایشان امیدوارانه تر کار را پیگیری می‌کرد. بعد از شهادت حاج حسن حضرت آقا به منزل ما آمدند و حدود یک ساعت در خصوص حاج‌حسن صحبت می‌کردند و خودشان شهید طهرانی‌مقدم را «حسن‌آقا» صدا می‌کردند و فرمودند که «من ۲۷ سال است که حسن‌آقا را می‌شناسم.»
همسر شهید طهرانی مقدم گفت که حاج حسن اخلاص عجیبی داشت و تمامی سختی‌ها ومشکلات پیش‌رو امیدشان به خدا بود. شاید این حرف در زبان گفتنش آسان باشد اما در عملکرد او واقعا اینچنین بود. حضور حاج حسن در زندگی کمرنگ بود ولی با برکت بود. او امیدوارانه به انقلاب نگاه می‌کرد. حاج حسن معمولا دیروقت به خانه می‌آمد. یک روز بود که ساعت ۲ بعد از ظهر منزل آمد و به من گفت که «امروز به همراه جمعی از مسئولین در محضر حضرت آقا بودیم که ایشان به من گفتند من با شما کار دارم و من به همراه حضرت آقا در اتاقی رفتیم و در آنجا حضرت آقا فرمودند که از کارها چه خبر و من برایشان کارهای فوق‌تخصصی که در حال انجام بود را توضیح دادم. در یک موضوعی به حضرت آقا گفتم که در این خصوص ما به مشکل خورده‌ایم و نمی‌دانیم چه کار کنیم، حضرت آقا در جواب گفتند، فلان کار را بکنید و فلان قسمت بروید و این کارها را انجام بدهید. بعد حاج‌حسن ادامه داد که قسم می‌خورم و مطمئن هستم که حضرت آقا نایب برحق امام زمان(عج) است چون هیچ کس از سر کار ما خبر ندارد و از کار ما سردر نمی‌آورد.»در یک سفری که خدمت سیدحسن نصرالله رفتیم ایشان یک ساعت با ما صحبت کردند و جنگ ۳۳ روزه را برای تشریح کردند و گفتند اما مغنیه شاگرد حاج حسن بود و هر زن لبنانی که در خیابانهای لبنان قدم می‌گذارد و احساس امنیت می‌کند مرهون وجود حاج حسن است.
ایازی در ادامه گفت: حاج حسن توجه خاصی به زیرمجموعه‌هایش داشت و تمام بچه‌ها مانند پدر می‌پرستیدندش و من با خیلی از همکارانش ارتباط دارم و آنها این موضوع را تصدیق می‌کنند او درجه نظامی برایش معنی نداشت و انسانی خاکی بود و خودش در خط مقدم هر کاری بود که قرار بود انجام شود و توجه به زیردستانش زبانزد بود.
وزیر بهداشت گفت که آن روزی که آن انفجار رخ داد من در اتومبیل بودم و خبر را شنیدم.
همسر شهید در ادامه این سخنان گفت: بعد از شهادت حاج حسن همسر حضرت آقا منزل ما آمدند و من از ایشان حس و حال شنیدن این خبر را پرسیدم. ایشان گفتند «آن زمان حضرت آقا برای استراحت به منزل برگشته بودند که صدایی آمد و ایشان گمان کردند که در محوطه اتفاقی افتاده و بعد از استراحت رفتند. زمانی که به منزل بازگشتند من دیدم که ایشان ناراحت هستند و من دلیل ناراحتی را از ایشان پرسیدم و ایشان گفتند که امروز یکی از عزیزترین کسانم را از دست دادم.» نگاه حضرت آقا به بچه‌های انقلابی این نگاه قشنگ و زیباست و ایشان اینها را به چشم عزیز نگاه می‌کند. حاج حسن تمام وجودش محو حضرت آقا بود زمانی که امام(ره) در قید حیات بودند ایشان مطیع محض امام بودند و بعد از آن خود را شاگرد کوچک حضرت آقا عنوان می‌کردند. بعد از شهادت حاج حسن بسیاری افراد از کشورهای مختلف به منزل ما می‌آمدند و می‌گفتند که حاج حسن با زندگی آنها گره خورده است. زیبایی کار حاج حسن این بود که آدمی بود که فراتر از زمان خودش کار می‌کرد.اکنون که خداوند به مسئولین این فرصت را داده است که به مردم خدمت کنند نباید فقط در زمان خودشان کار کنند بلکه باید اقدامات آنها به قدری وسعت داشته باشد که آیندگان نیز از اقدامات آنها بهره‌مند شوند.
حضرت آقا در سخنانشان می‌فرمایند که «ما باید همه صحنه‌ها را مانند صحنه جنگ نگاه بکنیم» و این را بدانید که دشمن همیشه درحال نفوذ است و این را بدانید که هر جایی که خدمت می‌کنید کارمان را به درستی انجام دهیم. قطعا جامعه از یک وحدت و اتحاد برخوردار می‌شود و به سمت پیشرفت قدم برمی‌دارد.
همسر شهید طهرانی‌مقدم با اشاره به فاجعه اخیر نفتکش سانچی این فاجعه را حادثه‌ای تلخ عنوان کرد و گفت: من واقعا چون این درد را چشیده‌ام خانواده آنها را درک می‌کنم و این درد سنگینی است و اگر ایمان نباشد انسان خودش را می‌بازد و صحنه سختی اتفاق می‌افتد.
در ادامه وزیر بهداشت با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از خانواده شهید طهرانی مقدم تقدیر کرد.
انتهای پیام/
دیدار وزیر بهداشت با خانواده شهید تهرانی مقدم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا