سیاسی

دیدار نماینده مردم قاینات وزیرکوه با کسبه وبازاریان قاین +تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، صبح امروز فلاحتی نماینده مردم قاینات وزیرکوه با حضور در بازار شهر با جمعی از کسبه وبازاریان دیدار وگفتگو کرد.
دراین دیدار، بازاریان از وضعیت رکود بازار بسیار گلایه مند بودند.
جمعی از دارندگان سوپر مارکت سطح شهر از راه اندازی فروشگاه زنجیره ای افق کوروش که قراراست به زودی در شهرستان قاینات راه اندازی شود وبرخی مسئولین شهر هم شدیدا موافق راه اندازی آن هستند گلایه مند بوده واظهارداشتند: قطعا با راه اندازی این هایپر مارکت وضعیت بازار ما ازاین هم بدتر خواهد شد.
فلاحتی طی تماسی با شهرکی مدیر کل صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی خواستار بررسی این موضوع شد وگفت: ما هم با توسعه شهرستان وفضای جدید مخالفتی نداریم اما در این شرایط رکود بازار که کسبه را دچار مشکلات فراوانی کرده است باید همه جوانب در نظر گرفته شود.
وی با پیشنهاد این که فعلا این هایپرمارکت در مرکز استان که جمعیت بیشتری داردبه صورت تجربه راه اندازی تا به مرور زمان خود کسبه برای راه اندازی آن در شهرستان مشتاق شوند ؛گفت: قطعا با راه اندازی یک مرکز فروش جدید در شهرستان مردم هم جذب خواهند شد ودراین شرایط رکود بازار که مالیات هم براساس بازار چرخیده می شودواداره صنعت ومعدن هم برهمین اساس است لذا راه اندازی این مرکز قطعا بازار را با رکود بیشتری مواجه خواهد کرد .
شهرکی نیز دراین گفتگوی تلفنی اظهارداشت:طی دعوتی که با شرکت ها داشته ایم حاضر شده اند که نمایندگی را به تعدادی از اصناف هر شهری واگذار کنند وخود اتحادیه ها سهامدار شوند وما فقط کالارا به صورت پخش متمرکز به بازاریان بدهیم .
وی افزود: اصل قضیه این است که در شهرها توسعه یافتگی ایجاد شود وقطعا اکثریت مردم با راه اندازی این جور مراکز در سطح شهرستانها موافق هستند ولی به هر حال راه اندازی این هایپرمارکت را هم برعهده شهرستان می گذاریم واگر موافق نباشند راه اندازی نخواهد شد.
فلاحتی خواستار برگزاری یک جلسه از طرف مدیر کل صنعت،معدن وتجارت با نمایندگان اتحادیه وسوپر مارکت ها شد وگفت: دراین جلسه نظرات بازاریان هم گرفته شود واین افراد نسبت به موضوع توجیه ویا رضایت آنها جلب شود تا آنها هم دراین وضعیت متضررنشوند.
مالیات برارزش افزوده،فروش لباس فرم مدارس توسط آموزش وپرورش،برپایی نمایشگاه پاییزه در آخرین روزهای تابستان و.. از دیگر موضوعاتی بود که کسبه بازار مطرح وخواستار پیگیری آن شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا