سیاسی

دیدار خبرنگاران با امام جمعه شهرقاین/تصویر

به گزارش نسیم قائن ، جمعی از خبرنگاران شهر قاین به مناسبت روز خبرنگار با امام جمعه این شهر دیدارکردند.
دراین دیدار میرزنگویی سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی قاین با ارائه گزارشی از فعالیت های نشریات مکتوب واینترنتی شهرستان قاینات گفت: در شهرستان قاینات ۱۲نشریه مجوز دار داریم .که ازاین لحاظ رتبه دوم استان را قاینات به خود اختصاص داده است.
وی افزود: خوشبختانه در حیطه خبر واطلاع رسانی تعدادی از خبرنگاران فعال شهرستان کلیه برنامه های خبری ومشکلات مردمی را پوشش می دهند و مردم هم به خبرنگاران توجه ویژه داشته داشته وبه خبرنگاران اعتماد دارند.
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین نیز ضمن ابراز خرسندی از فعال بودن نشریات وخبرنگاران در شهرستان قاینات گفت:وجود نشریات و خبرنگارانی کوشا برای شهرستان افتخاری بزرگ است. و لازم می دانم از همه شما عزیزان تشکر و قدردانی می کنم. وی افزود:سفارش من به همه مردم این است که وقتی نشریه ای می بینند که در شهرستان فعالیت می کند حمایتش کنند و سیاست را کنار بگذارند و در همه حال حامی این نشریات باشند. این نشریات و فراوانی آن برای شهرستان نشان دهنده علاقه مردم به فرهنگ است.
امام جمعه قاین بیان داشت:در قرآن کریم آیه ای داریم که می فرماید: اگر کسی برای شما خبری آورد و مورد اطمینان نبود آن را فوری پخش نکنید. بروید تحقیق کنید که آیا خبر درست است یا نه. در این شهرستان متاسفانه از روی سیاست بازی برخی اخبار نادرست را پخش می کنند. اینکه با یکی دشمنی داشته باشیم و اخبار دروغ را برعلیه شخصی پخش کنیم کار ناپسندی است. باید اصل و اساس خبر را دنبال کنیم و این دستور اسلام است.
وی افزود:در موقع انتخابات که فضا ملتهب است هم باید حقایق را به مردم گفت.چهره افراد را مخدوش نکرد. فردی را که دوست داریم برایش تبلیغ کنیم و راستگویی را سرلوحه قرار دهیم.
امام جمعه قاین در پایان اظهارداشت: شهرستان قاین از قدیم الایام مظلوم واقع شده است. چه شخصیتهای بزرگی داشته ایم که اسمی از آنها برده نشده است. در اینگونه موارد وارد شوید و این افراد را به جامعه معرفی کنید.
وی گفت:شما خبرنگاران بهترین اشخاص در راه اطلاع رسانی به مردم هستید و درواقع امین مردم محسوب می شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا