سیاسی

دو پیشنهاد شهردار تهران برای فرهنگ‌سازی اهدای عضو

به گزارش نسیم قائن ، محمدعلی نجفی در چهاردهمین همایش اهدای عضو (جشن نفس) که صبح امروز در سالن همایش بین‌المللی برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت خیرخواهانه و کمک به همنوعان در گذشته به عنوان یک عامل فردی محسوب می‌شد اما در دنیای مدرن به‌عنوان یک مسئولیت اجتماعی تلقی می‌شود.
وی تصریح کرد: در کشور ما نیز به موضوع مسئولیت اجتماعی تاکید ویژه ای شده است و در این زمینه نیز اقداماتی انجام شده است.
شهردار تهران با اشاره رفع فقر در جامعه گفت: در این زمینه باید اقدامات لازم از سوی مسئولان مربوطه انجام شود و یکی از راهکارهای مهم برای رفع فقر در جامعه توانمندسازی انسانها است.
نجفی ادامه داد: در صورتیکه به موضوع آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها از جمله فقر و اعتیاد توجه نشود در آینده با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم بود.
وی ادامه داد: موضوع اهدای عضو نیز به عنوان یک جنبش اجتماعی در جامعه مورد توجه قرار دارد که ۴ عامل برای این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد، که از آن جمله می‌توان به احساس مسئولیت اجتماعی، غیر دولتی بودن آن، سازماندهی و تشکیلات و در نهایت نگرش علمی به موضوع اشاره کرد.
شهردار تهران افزود: دو پیشنهاد را برای انجمن اهدای عضو دارم که از آن جمله به ثبت‌نام اسامی افرادی که اعضای خود را اهدا کرده‌اند اشاره کرد که شهرداری تهران این آمادگی را دارد که اسامی این افراد را در دیواره‌های پارک‌های بزرگ ثبت کند.
وی گفت: پیشنهاد دیگری نیز دارم که مکانی را در اختیار کسانی که گیرنده عضو بودند بدهیم تا آنها بتوانند به نام دهنده‌های عضو درختانی را به نام آنها بکارند.
نجفی در ادامه با تاکید بر اینکه رویکرد این دوره از مدیریت شهری در مبنای انسان محور خواهد بود، گفت: متاسفانه در گذشته توجه ویژه‌ای به اخلاق شهروندی نشده است و همین موضوع مشکلاتی را به وجود آورده است و ما تلاش می‌کنیم در این دوره علاوه بر توجه به موضوع انسان محور، توجه ویژه‌ای نیز به موضوع اخلاق شهروندی داشته باشیم.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا