سیاسی

دو سال جنگیدیم برای یک حکم الهی مصوبه گرفتیم/مردم نمی‌توانند حق‌شان را از متخلفان بگیرند

به گزارش نسیم قائن ، محمد محمدی در مراسم تودیع خود از اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران که با حضور جمال انصاری رییس سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد، به ساماندهی میادین و بازارها در مدت مسئولیتش در تعزیرات اشاره و اظهارکرد: در برخی میادین مثل میدان بزرگ میوه و تره‌بار تخلفات در حدی رفته بود که حتی خیابان‌های عمومی را به دلالان اجاره می‌دادند.
مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در همین راستا، با کمک استانداری و نیروی انتظامی، طرحی به مدت ۴۰ شب برگزار شد. البته مقاومت هایی صورت گرفت اما نهایتاً آن تابو شکست.
محمدی با بیان اینکه اخیرا هم گویا فرمانداری طرحی را در این زمینه آغاز کرده است تصریح کرد: آن موقع که خیلی‌ها در خواب ناز به سر می‌بردند، تعزیراتی‌ها برای جلوگیری از تخلفات، در میدان بودند.
وی اجرای طرح مبازه با قاچاق کالا در سطح عرضه در کوچه مروی و کوچه ابوالفتح در مروی را از دیگر اقدامات تعزیرات تهران در چهار سال گذشته عنوان کرد و گفت: الان می‌توانید به کوچه مروی یا ابوالفتح بروید و نتیجه این طرح‌ها را ببینید.
مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران همچنین به اجرای طرح خالص فروشی اشاره کرد و افزود: قبل از انقلاب خالص فروشی رعایت می‌شد اما به مرور کم رنگ شد طوری که در فروش میوه و شیرینی، کارتن یا جعبه میوه را هم همراه کالا به مشتری می‌فروختند.
محمدی اضافه کرد: این موضوع را پیگیری کردیم؛ دو سال جنگیدیم و برای یک دستور دینی و حکم الهی مصوبه گرفتیم اما مقاومت‌ها شروع شد. خوشبختانه صنف شیرینی فروش‌ها این مصوبه را اجرایی کرده‌اند و اگر واحدی رعایت نکند، تخلف کرده است اما هنوز میدان میوه و تره بار زیر بار نمی‌رود.
وی با بیان اینکه امروز مردم نمی‌توانند حق خود را بگیرند و ما باید کمک کنیم گفت: موضوع قیمت‌های غیر واقعی را برای اولین بار تعزیرات مطرح کرد زیرا ارقام را دو برابر قیمت واقعی روی اجناس درج می‌کردند. تعزیرات این موضوع را مطرح کرد و تا حدودی پیش رفتیم اما صورت مسئله را پاک و کلاًٌ قیمت‌گذاری را حذف کردند که خوشبختانه با پیگیری انجمن حمایت از مصرف کنندگان، حذف قیمت لغو شد.
مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: یکی دیگر از عجایب تاریخی بازار اسلامی، نحوه عرضه گوشت بود که گوشت میش را به جای گوشت بره می دادند و متاسفانه در وارد کردن گوشت دولتی هم این اتفاق افتاد. تعزیرات وارد شد و کارهایی انجام داد اما باید تا آخر رفت.
وی با اشاره به نجومی بودن قیمت‌ها در فرودگاه‌ها اضافه کرد: متاسفانه در فرودگاه ها قیمت‌ها نجومی است و از جیب مردم می‌رود. به تعزیرات می‌گفتند به شما چه ربطی دارد؛ شما تعزیرات هستید و همین مسئله باعث شد به بهانه دولتی بودن تعزیرات، جا ندهند. بی‌تفاوتی مسئولان در قبال تخلفات به جایی رسیده که یک شهروند در فرودگاه از تخلف و قیمت‌های گران گلایه می‌کند و بالاترین مقام مسئول او را مسخره می‌کند.
محمدی به جلوگیری از افزایش قیمت نان اشاره کرد و گفت: سر این قضیه چه بلایی که سر ما نیاوردند. اولاً از رییس جمهور بابت لغو قیمت نان تشکر می‌کنم. رییس جمهور گفتند این کار کارشناسی نشده بود؛ البته چرا شده بود اما کارشناسی‌ها مشکل داشت. در جلسات کارشناسی ما را راه نمی‌دادند و جلساتی هم که حضور می‌یافتم، اعتراض می‌کردیم. مشکل کارشناسی‌ها بود. کارشناسان‌شان در ارتباط با نان همان استدلالی را می‌کرد که درباره پفک می‌کرد؛ این خیلی جالب است! نمی‌داند که نان قوت‌لایموت است؟ نمی‌داند که هنوز در این کشور هستند کسانی که غذایشان نان است؟ اگر نمی‌دانید بیاید تا من به شما آنها را نشان دهم. خیلی از کشورها این چیزها را می دانند و به قیمت نان دست نزدند. بدتر از همه اینها کارشناسانی بودند که امانتداری نکردند و نهایتاً هم ۱۵ درصد قیمت را افزایش و حداقل ۱۷ درصد وزن چانه خمیر را کاهش دادند و گفتند نان ۱۵ درصد گران شد. در آخر هم ما تحریم شدیم.
وی با اشاره به سکوت دستگاه‌های مسئول در برابر افزایش قیمت نان گفت: همه ساکت بودند و قرار بود انجام شود. همه چیز تمام شده بود. در این کشور نان مهمتر است یا قلیان؟ یک مصاحبه‌ای انجام و منتشر شد. ۲ روز بعد از استانداری ما را خواستند. با استاندار و سایر مسئولان نشستیم و در همان جلسه هم موضوع را مطرح کردم. قبل از جلسه آقای فاضلی به من گفت این چه فتنه‌ای بود که به پا کردی. به استاندار هم گفتم که اشتباه من این بود که در مصاحبه گفتم قیمت نان را ۳۲ درصد گران‌ کردند، در حالی که این افزایش بیشتر از ۳۲ درصد بوده است. خوشبختانه این کار نتیجه داد و افزایش قیمت نان لغو شد. نمی‌گویم مشکلات نانوایان حل نشود اما قرار نیست مشکلات آنها را مصرف کننده تقبل کند.
محمدی تصریح کرد: اگر این مشکل حل نمی شد؛ نارضایتی عمومی که الان هم هست، تشدید می‌شد.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا