سیاسی

دولت درباره مشکلات اساسی ابراز شرمساری کند نه لغو یک سخنرانی

به گزارش نسیم قائن ،
آیت الله حسن ممدوحی عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران تسنیم «پــــویا» در واکنش به نامه اخیر رئیس‌جمهور که لغو سخنرانی علی مطهری را «مایه شرمساری» دانسته بود، گفت: متأسفانه دولت به مسائلی که هیچ فایده‌ای ندارد توجه می‌کند اما نسبت به برخی مسائل اساسی کشور مانند بیکاری، حقوقهای نجومی، رکود و تعطیلی کارخانه‌ها ساکت است.
آیت‌الله ممدوحی با بیان اینکه این سیاست دولت، سیاست غلطی است خاطرنشان کرد: دولت بهتر است کمی در کارهایش فکر کند. این حاشیه سازی‌ها برای ادامه کار دولت نیز ضرر دارد چرا که اذهان عمومی را آماده نقد و پرسش بیشتر می‌کند و مردم می‌گویند لغو یک سخنرانی چقدر مهم بوده که رئیس‌جمهور دو وزیر را مأمور پیگیری کرده است؟
عضو ارشد جامعه مدرسین با اشاره به نامه اعتراضی دانشجویان به رئیس‌جمهور درباره لغو سخنرانی‌ها در دانشگاه‌ها، گفت: بسیاری از سخنرانی‌ها در طول این سه سال در دانشگاه‌ها لغو شده اما هیچ واکنشی نشان داده نشده و بازتابی نداشته است. حساسیت نشان دادن برای سخنرانی شخصی که معلوم نیست چگونه سخنرانی‌اش را تمام کند و ممکن بود صحبتهایش به تشویش اذهان عمومی بینجامد، برای دولت مناسب نیست.
وی افزود: من معتقدم دولت بهتر است در کارهایش بیشتر تأمل کند. نباید برای مردم و مسئولین اشتغال ذهنی ایجاد کرد و رئیس‌جمهور باید به گرفتاری‌های اساسی کشور بپردازد.
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا