سیاسی

دولت به فکرحل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ زائرین بیت الله الحرام آبروی تشیّع و ایران را حفظ کنند

به گزارش نسیم قائن ،
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به موضوع ازدواج در اسلام اشاره کرد و گفت: ازدواج موجب آرامش خاطر انسان می شود و انسان های اهل خرد می فهمند که ازدواج جزء آیات الهی است .
وی ادامه داد: ازدواج هایی که عاقلانه باشد دوام آن عاشقانه است و افراد در کنار همدیگر احسایس مسئولیت وآرامش خاطر می کنند و هردو احتیاج به محبت و مهرورزی دارند.
حجت السلام رحمانی در ادامه با اشاره به ولادت حضرت معصومه (س)و دهه کرامت گفت: وجود دختر برای هر خانواده ای مبارک است .
وی افزود:فاطمه معصومه(س)دارای جایگا بسیار وزینی است و شفاعت از جمله مقامات والای حضرت معصومه (س)است.
امام جمعه قاین درادامه خطبه های این هفته به اعزام کاروان های حج به مکه اشاره کرد و گفت: همان طور که رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران حج تاکید داشتند زائرین ما بایستی آبروی تشیع و ایران را حفظ کنند و با حرکات و رفتار و کردار خود مایه افتخار باشند و کاری نکنند که در مکه که کانون دشمنی با ایران است مایه ننگ شوند.
وی به موضوع برائت از مشرکین اشاره کرد و گفت: آمریکا و عربستان سعودی و امارات ظالمان عالم هستند و موضوع اصلی این است که مسئله بیت الله الحرام وحج هم عبادی و هم سیاسی است و نباید گول حرفها و مغلطه های دیگران را خورد و در مراسم برائت از مشرکین شرکت نکرد.
حجت الاسلام رحمانی در پایان خطبه های نماز جمعه به موضوع مالیات اشاره کرد و گفت:اعتراضات مردمی بارها به مسئولین منتقل شده است و از مشکلات هم خبر دارند اما موضوع این است که وجوهات خمس و زکات و.. برای ساخت جاده و راه آهن و تونل و .. که نمی شود استفاده کرد و حکومت هم دستوراتی از جمله پرداخت مالیات دارد وبه خصوص در این شرایط تحریم وتنگنای اقتصادی دولت به مالیات نیاز دارد ودر نظام جمهوری اسلامی ایران همان طور که خمس و زکات واجب است مالیات هم واجب است اما حرف ما به دولتمردان این است که مردم ستمدیده و تحریم شده را درک کنید وبه دادشان برسید چرا که مشکلات اقتصادی توان مردم را می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا