سیاسی

دولت برای بازسازی سوریه به کمک آمریکا نیازی ندارد/ حضور نظامی واشنگتن در سوریه فقط برای حمایت از داعش است

به گزارش نسیم قائن ، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که امور داخلی هر کشور، حق انحصاری ملت همان کشور است و در نتیجه هیچ کس حق ندارد در این خصوص اظهار نظر کند؛ زیرا این مسئله نقض حقوق بین الملل است.
این منبع در واکنش به اظهارات «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا گفت: حضور نظامی آمریکا در اراضی سوریه غیر قانونی بوده و نقش آشکار حقوق بین المللی و تجاوز به حاکمیت ملی سوریه است.
به گفته این منبع، حضور نظامی آمریکا و اقدامات دولت این کشور با هدف حمایت از گروه تروریستی داعش است؛ گروهی که دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا آن را به وجود آورد.
خبرگزاری سانا به نقل از وزارت خارجه سوریه گزارش داد که هیچ گاه هدف دولت آمریکا نابودی داعش نبوده است.
این منبع تأکید کرد که دولت به یک دلار از آمریکا برای بازسازی سوریه نیازی ندارد؛ «زیرا این دلار به خون مردم سوریه آمیخته شده است» و از این کشور برای مشارکت در بازسازی دعوتی به عمل نیامده است؛ «چرا که سیاستهای دولت آمریکا فقط نابودی و درد و رنج به بار آورده است».
وی در ادامه خاطر نشان کرد که سوریه به جنگ با گروههای تروریستی ادامه خواهد داد تا خاک این کشور از لوث تروریسم پاک شود و با همین عزم در تلاش است که به حضور غیر قانونی هر خارجی پایان دهد.
این منبع در پایان تأکید کرد که هر گونه راهکار سیاسی در سوریه فقط در راستای تحقق مطالبات ملت سوریه است نه تحقق طرحها و نقشه های خارجی.
تیلرسون روز گذشته در نشستی در اندیشکده «هوور» به تشریح راهبرد کشورش در قبال سوریه پرداخت و مدعی شد که نیروهای آمریکا در سوریه می‌مانند و هدف واشنگتن از بین بردن نفوذ ایران است(جزئیات بیشتر).
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا