سیاسی

دولت با جدیّت جلوی اختلاس گران را بگیرد /دولت جرات قطع یارانه نجومی بگیران راندارد

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به تقوای الهی با بیان این که در خطبه های گذشته در خصوص وحدت مسلمین مطالبی بیان شد گفت:از عوامل پیشرفت مسلمانان صدر اسلام وحدت تنها نبود بلکه بی تکلفی وساده زیستی وآماده ایثارگری وجانبازی وجان فدایی مسلمانان از دیگر عوامل پیشرفت مسلمانان آن زمان بود.
وی افزود: چه شد که مسلمانان علی رغم آن همه پیشرفت وتمدنی که در جهان به وجود آوردند این همه به سقوط وانحطاط کشیده شدند ودر خطبه های نماز جمعه در هفته های آتی روی این موضوع بحث خواهد شد.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد :به برکت انقلاب اسلامی دستاوردهای مهمی در جهان برای ما به وجود آمده است وبایستی آن ثروت ونخوتی که مسلمانان در دهه سی هجری به آن دچار شدند درس عبرتی برای جهادگران وسپاهیان ورزمندگان وسرداران و… باشد که گرفتار آن نشوند.
خطیب جمعه قاین بی تلکفی وصبر وایثارگری واز خود گذشتگی را از عوامل موفقیت پیامبر(ص)در بین مسلمانان دانست وگفت: دراین دوران باید همه این مسائل مورد توجه قرار گیرد .
حجت السلام رحمانی با اشاره به این که سال اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال وارد فصل آخر خود شده است گفت: به ماههای پایانی سال اقتصاد مقاومتی ،اشتغال وتولید نزدیک می شویم وجوانان تحصیل کرده ما همچنان منتظر کار واشتغال هستند ودر شهرستان قاینات هم ما پروژه های نیمه تمام زیادی داریم که از سوی مسئولین شهرستان وشورای شهر هم پیگیری هایی حتی از مسئولین کشوری شده است اما هنوز پایان این طرح ها سرانجامی ندارد.
وی افزود: دولت باید با جدیت بیشتری وارد گود شود وجلوی این اختلاس ها را واقعا بگیرد وقطعا با این اختلاس ها کارخانه های بزرگی می توانست به سرانجام برسد واشتغال زیادی ایجاد شود
امام جمعه قاین درادامه بیان داشت: نه نمایندگان مجلس ونه دولتمردان ونه اعضای شورا نمی توانند صراحتا این موضوع ،که بانوان در هرکاری مشغول نشوند را بگویند چون به رای آنها در آینده احتیاج دارند اما من آزاد از هرگونه تعلق خاطر به این موضوع اشاره می کنم که برخی از شغل ها در شان بانوان ما نیست ،اما برخی از شغل ها برایشان واجب کفایی است .
وی افزود:معلمی از مهد تا دانشگاه،پرستاری،مامایی وپزشکی زنان واجب کفایی است ویا گروه دیگر زنانی هستند که از سر اجبار به دلیل سرپرست خانوار بودن مجبور هستند که مشغول به کار شوند
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: گروه سومی هم هستند که فله ای سرکار هستند واز روی حساب وکتاب نیست واین گروه از خانم ها پا را در کفش آقایان کرده اند ومتاسفانه خدمات به صورت ارزان قیمت ارائه می دهند وبلکه برده داری وکنیز داری مدرن می کنند وبرخی کار ها هم سنخیت با ساختار وجودی وطبیعی بزرگواران ندارد .
خطیب جمعه قاین در ادامه گفت:دولتمردان ما چون نیاز به رای بانوان دارند شفاف حرف خودرا نمی زنند اما واقع مطلب همین است .
وی تصریح کرد؛این که بانوان بازار کار را اشغال کرده اند ،نتیجه اش این می شود که خیل عظیمی از جوانان ما بیکار باشند وامید به زندگی نداشته باشند ودچار افسردگی وبد اخلاقی می شوند وحتی افرادی که ازدواج هم کرده اند در امورات زندگی مانده اند وآنهایی که ازدواج هم نکرده اند به دلیل بیکاری امیدی به زندگی ندارند .
حجت السلام رحمانی درادامه سخنان خود گفت:دولت پول های یامفتی را در جاهای مختلف خرج می کند وخودشان اعلام می کنند که فلان جمعیت حقوق های بالایی می گیرند ونبایستی برخوردار از یارانه شوند ولی جرات قطع یارانه همین افراد را ندارند.
وی خطاب به دولتمردان گفت:اگر راست می گویید یارانه این نجومی بگیران قطع شود وبه زنان سرپرست خانواده بدهید تا آن زنان هم مجبور نباشند سرکار بروند.
امام جمعه قاین ادامه داد: مسئله شغل بانوان بر زاد ولد جامعه تاثیر منفی می گذارد و بسیاری از سیاستهای شما دولت مردان در تنظیم خانواده وفرزند کمتر زندگی بهتر اشتباه است وبا روح اسلام سازگاری ندارد .
حجت السلام رحمانی مسئله کار خانم ها را از دستاوردهای شوم دنیای اروپا دانست وگفت: براساس آموزه های تحریف شده مسیحی روزگاری زن مسیحی اروپایی حق کار کردن نداشت وحتی حق مالکیت هم نداشت ونمی توانست مالک چیزی بشود وارث نمی برد ومهریه نداشت ونهضت زنان در اروپا به راه افتاد ودرمجالسشان ثابت کردند که خانم ها می توانند مالک چیزی شوند وشغل داشته باشند
وی افزود:این مال اروپاست ودر کشور ما خانم مهریه دارند ونفقه بر شوهرش واجب است ونفقه فرزندان بر شوهرهم واجب است ودر دنیای اروپا زن مجبور است که کار کند وهنگامی که زن به خانه شوهر می آید نفقه مفهومی ندارد وزن مجبور است خرج خودرا در بیاورد
وی در پایان گفت:چندین سال است که دولت مردان می گویند برای زنان سرپرست خانوار حقوق بر قرار می شود ،چرا انجام نمی دهید تا زنان مجبور نشوند در بازار مشغول شوند وحتی مشکلات اخلاقی هم گاها به وجود نیاید.
امام جمعه قاین بیان داشت:از زنان در برخی از کارها بهره کشی اقتصادی می شود وبالار فتن آمار طلاق هم گاها به این موضوعات برمی گردد وگاها شعار می دهیم بنیان خانواده سست شده وآمار طلاق بالا رفته است وقطعا برخی علت ها را دراین موضوعات باید جستجو کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا