سیاسی

دوازدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی در قاین برگزار می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، ناصر نبی‌زاده در جلسه ستاد برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر استان خراسان جنوبی اظهار داشت: این جلسه به منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی بهتر و در زمینه زمان بازبینی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره برگزار شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به در خواست هنرمندان و تصمیم اعضای ستاد، بازبینی آثار رسیده از ۱۱ آبان ماه سال جاری از مرکز استان آغاز و ۱۲ و ۱۳ آبان در شهرستان‌ها به پایان می‌رسد.
وی با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی از ۲۶ لغایت ۲۸ آبانماه در شهرستان قاینات برگزار می‌شود افزود: از بین ۳۱ اثر رسیده به جشنواره ۸ اثر برای رقابت در مرحله نهایی جشنواره انتخاب می‌شود.
نبی‌زاده همچنین با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در استان تصریح کرد: تاکنون ۲۳۰ اثر از شاعران ۲۲ استان مختلف کشور به دبیرخانه جشنواره در بیرجند ارسال شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: این جشنواره به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت (ع) همزمان با آذرماه در بیرجند برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: اثرهای رسیده به جشنواره از شاعران استان‌های قم،‌ خراسان جنوبی، رضوی،‌ شمالی، زنجان،‌ لرستان، اردبیل، گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان،‌ مرکزی، فارس، هرمزگان، بوشهر، سمنان، همدان، کرمان و قزوین است.
نبی‌زاده با اشاره به اینکه سبک زندگی رضوی و ابعاد شخصیتی امام رضا (ع) از جمله موضوعات این جشنواره است افزود: قالب‌های شعری این جشنواره شعر سپید و ترانه اعلام شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: شرکت کنندگان می‌توانند در بخش ویژه این جشنواره با موضوع مدح و منقبت امام موسی ابن جعفر (ع) نیز شرکت کنند.
وی بیان کرد: شرکت در تمامی بخش‌های جشنواره برای یک شاعر بلامانع است و شرکت کنندگان در ارسال تعداد آثار براساس قالب‌های انتخابی، حداکثر تا پنج اثر تا ۱۰ آبان به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا