سیاسی

دهه فجر برای آمریکا و دشمنان ملت ایران ،عذاب آور است/ملت ایران مراقب توطئه های دشمن باشند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در مراسم سالروز ورود امام خمینی(ره) و تبریک ایام االله دهه مبارک فجر بیان داشت: دهه فجر در حقیقت تجدید میثاق ملت با انقلاب و رهایی از دست استبداد و طاغوت زمان است .
وی با تاکید بر این که جشن های انقلاب را باید شکوه برگزار کنیم ،گفت:هر سال که ملت ایران دهه فجر را جشن می گیرند دولت مردان آمریکا و دشمنان این ملت عزا می گیرند که چون آنها را به یاد قدرت ما و ضعف خودشان می اندازد که با دستان خالی یک حکومت تا بُن دندان مصلح آنان را برانداختند و نوکر و غلام حلقه به گوش آنها را از مملکت بیرون کردند.
امام جمعه اسفدن با بیان اینکه ما باید قدر این انقلاب را بدانیم اظهار داشت: انقلابی که حضرت امام خمینی (ره) از آن به معجزه قرن و انفجار نور تعبیر کردند نعمت بزرگی است که خداوند به ما عنایت کرده است .
وی به پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب اشاره کرد وگفت: آنچه ارزش پیشرفتهای بدست آمده را دو چندان می کند توجه به این نکته است که این پیشرفت ها و موفقیت ها در کشور با وجود مشکلات و موانع بزرگی همچون تحریم ها ،فشار قدرتهای بزرگ و جنگ تحمیلی وخسارت های ناشی از آن صورت گرفته است.
حجت اسلام عبدالهی گفت: اگر رهبری حکیمانه امام راحل، ولی فقیه زمان و حضور واستقامت تمام قد شما مردم نبود این مشکلات می توانست حرکت رو به جلوی ملت را متوقف کند .
وی با بیان اینکه باید روحیه اعتماد به نفس و خود باوری را که از متخصصانمان در زمان شاه گرفته شده بودند احیاء بشود تصریح کرد: در آن زمان هزاران مستشار در زمینه های مختلف در کشور حضور داشتند که حتی اجازه نگاه کردن به روش تعمیر هواپیما را به ما نمی دادند در حالی که امروز بسیاری از پیشرفت های بدست آمده مرهون نسل جوان و انقلابی ماست.
خطیب جمعه اسفدن تعهد به اسلام ،داشتن رهبری در راس حکومت دینی ،حضور مردم و ساده زیستی دولتمردان را از جمله عواملی دانست که باعث بالندگی انقلاب اسلامی شد وگفت: امروز در بسیاری از علوم جزء کشورهای پیشرفته دنیا هستیم که اینها به برکت انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام عبدالهی در پایان به فرمایشات مقام معظم رهبری که در ابتدای درس خارج از فقه خود بیان داشتند اظهار داشت:آمریکا که در عراق و سوریه خود را شکست خورده می بیند در صدد منتقل کردن نیروهای داعش به افغانستان است که حکایت از طرح جدید آمریکا در منطقه دارد و نمی خواهند که منطقه از وجود کثیفشان پاک و روی خوش ببیند.
وی گفت: باید ملت ها هوشیار باشند وتوطئه های آنها را بدانند که همه این خیمه شب بازی ها بخاطر ترس از ایران اسلامی است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا