سیاسی

دهه فجر،بهترین فرصت برای ارزیابی عملکرد یکساله مدیران است/ قاینات باید به جایگاه شایسته وبایسته خود برسد

بهمن کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با تبریک فراررسیدن ایام الله دهه فجر اظهارکرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم واین مناسبتها از جمله دهه فجر،هفته دولت و.. بهترین فرصت برای زنده نگه داشتن یاد وخاطره ومجاهدت های بزرگان و حضرت امام خمینی(ره) و تمام افرادی است که قبل از انقلاب در زندانهای رژیم پهلوی بودند و برای به ثمر رسیدن این انقلاب تلاش کردند واز جان ومال وزندگی خود برای تحقق ۴ اصل انقلاب اسلامی یعنی ” استقلال ،آزادی،جمهوری اسلامی ” گذشتند.
وی با بیان این که باید کشوری مستقل باشیم وآزادی در همه سطوح وجودداشته باشد و مردم در تمام ارکان نظام مشارکت داشته باشند گفت: مانباید فقط مردم را فقط برای راهپیمایی ها و پای صندوق های رای بخواهیم.
کهن ترابی ادامه داد: جمهوری یعنی جمهوریت نظام ومشارکت مردم در حوزه های اقتصادی، سیاسی ،اجتماعی و فرهنگی و اسلامیت به عنوان چهارمین اصل انقلاب اسلامی با زندگی مردم عجین شده است و ایران بدون اسلام معنا ندارد .
فرماندار قاین تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای تحقق این شعار محوری وآرمانی ” استقلال آزادی جمهوری اسلامی” که حضرت امام (ره) آغاز گراین حرکت بزرگ برای تحقق این شعار محوری بودند در طول ۴۰ سال گذشته فراز و نشیب های زیادی داشته است و برای رسیدن به این آرمانهای اصیل انقلابی شهدای زیادی را تقدیم نظام کرده است وهمه این ها برای تحقق این ۴ اصل نظام بوده است.
کهن ترابی با اشاره به ایام الله دهه فجر وهفته دولت و … گفت: اهمیت این ایام الله ها به این دلیل بیشتر است که عملکرد یک ساله خودرا ارزیابی کنیم که آیا توانسته ایم دراین مسیر گام برداریم و رفتار و گفتار ما در چهارچوب آرمانهای اصلی انقلاب بوده است ؟
آیا اقدامات ما در مسیر آرمانهای اصیل انقلاب و محرومیت زدایی وخدمت به مردم ودفاع بهتر برای مردم وحفظ ارزشهای اسلامی ودینی بوده است یا خیر؟
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های شهرستان قاینات گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قاینات باید به جایگاه شایسته وبایسته خود برسد
کهن ترابی ادامه داد:به نظر من در حال حاضر نیاز شهرستان واستان، در کنار حفظ آرمانهای انقلاب واسلام توانمند کردن مردم است.
وی اضافه کرد : تولید ثروت در جامعه و ایجاد توسعه پایدارباید مد نظرباشد واین نکته را هم در نظر داشته باشیم که مردم مطالبه گر + دولت پاسخگو= با توسعه است .
فرماندار قاین بیان داشت: قاینات قابلیتهای بسیار بالایی دارد و نیروهای مستعد وخلاق وتوانمندی در شهرستان داریم که همه این توانمندیها باید از حالت بالقوه به حالت بالفعل تبدیل شود.
وی با اشاره به ظرفیتهای قاینات در حوزه گردشگری گفت: قاینات باید دراین حوزه حرف اول را در استان بزند.
کهن ترابی ادامه داد:اگر در حوزه گردشگری بتوانیم میراث تمدنی وفرهنگی خودرا احیا وزیرساختهای گردشگری را درشهرستان ایجاد کنیم می توانیم از رهگذر جذب گردشگر چه داخلی و چه خارجی رونق بسیار خوبی را در شهرستان داشته باشیم واشتغال زایی بسیار بالایی را نیز ایجاد کنیم.
وی گفت: شهرستان قاینات در حوزه صنایع دستی و مشاغل خانگی ظرفیت بسیار خوبی دارد و باید بازاریابی و بازار مطمئن ومناسبی را برای حوزه صنایع دستی خود ایجاد کنیم وحضور در نمایشگاه بهترین فرصت برای شناساندن صنایع دستی شهرستان است.
کهن ترابی به دو محصول استراتژیک زرشک ورعفران اشاره کرد وگفت: باید این دومحصول در شهرستان احیا و صنایع فراوردی و تبدیلی ایجاد واز خام فروشی جلوگیری شود و دراین زمینه نیز به دنبال سرمایه گذار و به ویژه سرمایه گذاران بومی شهرستان هستیم .
وی افزود: باید زعفران قاینات برند سازی شود تا به صورت خام به سایر کشورها صادر نشود.
کهن ترابی به تشکیل شرکت سرمایه گذاری در شهرستان اشاره کرد و گفت: به اتاق اصناف پیشنهاد داده ایم که این شرکت در شهرستان قاینات راه اندازی شود تا پول های بازاریان شهرستان به خارج از شهرستان نرود وسرمایه گذاری و سود آن به خصوص در زمینه دو محصول زرشک و زعفران به خود شان برگردد.
وی به برگزاری همایش نخبگان وسرمایه گذاران شهرستان در سه ماهه اول سال ۹۷ اشاره کرد وگفت: هدف ما از برگزاری این همایش آشنایی با قابلیتها و ظرفیتهای شهرستان است و درخواست ما از نخبگان قاینی مقیم سایر نقاط کشور و حتی خارج از کشور این است که بر اساس توانایی خود در شهرستان سرمایه گذاری کنند.
فرماندار قاین در بخش دیگری از این گفتگو به ظرفیت جاده قاین اشاره کردوگفت: هنوز از ظرفیت جاده به خوبی استفاده نشده است.
وی افزود: روزانه حدود ۳هزار تردد از مسیر جاده قاین داریم اما هنوز نتوانسته ایم از این ظرفیت وتردد مسافرین به خوبی استفاده کنیم ودر جاده باید جذبه ایجاد شود وبخش خصوصی هم دراین زمینه باید ورود پیدا کند.
کهن ترابی گفت: باید با تکنولوژی جدیدوبا علم وآگاهی ودانش و ظرفیت های بومی و استعداد ها وخلاقیت های جوانان و وحدت و همگرایی به بسیاری از اهداف وآرمانهای انقلاب در شهرستان دست پیدا کنیم وحوزه اقتصادی را فعال وتوسعه را به صورت پایدار ایجاد کنیم.
وی افزود: در صورتی می توانیم با دنیا مقابله کنیم که درحوزه علمی ،صنعتی،اقتصادی وکشاورزی توانمند شویم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا