سیاسی

دنیای غرب و استکبار جهانی خیر ما را نمی خواهند/فساد های ایجاد شده از سوء مدیریت است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به مسئله ازدواج و کمک به جوانان برای تشکیل خانواده اشاره داشت و گفت:آنهایی که می توانند،گره های کور از مشکلات مردم را بگشایند .
وی ادامه داد: مردم مشکلات فراوان اقتصادی ،اجتماعی و .. دارند که نیاز است به جز نهاد های دولتی و انقلابی خود مردم هم کمر همت را ببندند و در رفع مشکلات کمک نمایند.
امام جمعه قاین در ادامه با اشاره به تحریم های پیش رو گفت: مردم باید بدانند که این تحریم ها از صدر اسلام بوده است و این تحریم ها نه اولین تحریم ها خواهد بود و نه آخرین
وی ادامه داد:چندی پیش گفتم که این برجام کشتی به گِل نشسته است وامروز می گویم چیزی به نام برجام وجود ندارد و آنچه را که آمریکا تصمیم می گیرد و عمل می کند با آنچه که اروپائیان می گویند به تعبیر مقام معظم هبری جوهره حرف این ها یکی است وتفاوتی ندارد.
خطیب جمعه قاین به سخنان چندی پیش مرکل اشاره داشت و گفت: خانم مرکل اعلام داشته است اگر ایران با امریکا مذاکره هم بکند این تحریم ها یکباره برداشته نمی شود و مردم بدانند آنها همان کفار قریشی هستند که پیمان نامه ای در قتل و خاموشی پیغمبر را بسته بودند.
حجت الاسلام رحمانی با بیان این که بین ما و آنها تفاوت است گفت: استکبار و اروپا روز به روز رو به تنزل و سقوط هستند و بسیاری از تحلیل گران خود آمریکا و اروپا نیز احساسشان بر این است که هیمنه غرب به هم خورده است اما ما روز به روز رو به صعود وتعالی هستیم.
وی افزود: این واقعیت است و نمی خواهیم مردم را از سراب وعده به آب دهیم وحرف خداوند متعال هم این است که آینده از آن مومنان و متقیان می باشد.
امام جمعه قاین اشاره ای به سخنان رهبری در درس خارج از فقه در ۲۵ شهریور و سخنان دیروز در دیدار با خبرگان رهبری و سخنان ریاست جمهور در سفر اخیر به نیویورک داشت و گفت: رئیس جمهور در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری داد سخن دادند و ذره ای هم کوتاه نیامدند.
وی افزود:رهبر معظم انقلاب بیان داشتند قطع امید کامل از بیگانگان باید صورت بگیرد.
خطیب جمعه قاین در ادامه اظهارکرد:باید احساس کنیم که دنیای غرب و استکبار جهانی خیر ما را نمی خواهند و از طرف دیگر بایدبه خیل عظیمی از دانشجویان بزرگوار تحصیلکرده ما مخصوصاً جوانان عزیزی که این سبقه حزب اللهی و انقلابی دارند و آن را حفظ کرده‌اند و در همه گردنه های صعب العبور به داد انقلاب و ایران رسیدنداعتماد کنیم.
وی ادامه داد: اتکای به جوانان به تعبیر مقام معظم رهبری معنایش این نیست که که پیران و فرزانگان و پیشکسوتان جهان بایستی به باد فراموشی گرفته شوند نه ،بلکه هر کس جایگاه خاص خودش را دارد و هر فردی باید می بایستی که در جای خودش دیده شود و انجام وظیفه کند.
حجت الاسلام رحمانی در بخش پایانی سخنان خود گفت:دولت مردان ما باید مواظب باشند که فسادی به وجود نیاید و چنانچه فسادی به وجود آمد بایستی درمان شود واین کم مهری است که بگوییم قوه قضائیه به پرونده های فساد به گونه ای خاص نگاه می کند واین ظلم است .
وی ادامه داد: گاهی گفته می‌شود که راه مبارزه با فساد اقتصادی این نیست ماهم می گوییم راهش این نیست بلکه راهش در مرحله پیشگیری بوده است که در مرحله پیشگیری کوتاهی شده و سوء مدیریت شده و فسادی به وجود آمده است و در این مرحله چاره‌ای جز درمان آن نمی باشد.
حجت الاسلام رحمانی به موضوع وحدت و اتحاد هم اشاره ای داشت و گفت: مقام معظم رهبری همه را دعوت به اتحاد وهمدلی دارند اما آنچه که برای ما هم مهم است این است که در اختلاف عقیده کوتاه نمی آییم
وی ادامه داد: اختلاف سلیقه خوب است اما برخی مواقع مطالبی بیان می شود که از روی اختلاف عقیده است ودراین زمینه کوتاه نمی آییم.
حجت الاسلام رحمانی درپایان افزود:اتحاد و وحدت بین همه جوامع اسلامی از شیعه و سنی و افغانی و آفریقایی و و یمنی و حجازی همه و همه با ید حفظ شود ومرزها باید مشخص شود در عین حالی که مرزها مشخص شده است خدایی نکرده توهین نبایستی که در کار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا