سیاسی

دفاع از حقوق زن در عرصه اشتغال و فرزندآوری بی دغدغه مطالبه بانوان است نه حضور در استادیوم

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به موضوع حضور بانوان در ورزشگاهها اشاره داشت و گفت:موضوع خود سوزی دختری مشهور به دختر آبی و جبهه گیری برخی از نمایندگان مبنی بر اینکه باید ورود با نوان به ورزشگاهها آزاد شود این روزها مورد توجه مزدوران داخلی و خارجی قرار گرفت و نماینده ای که بایستی دغدغه معیشت و اشتغال مردم را داشته باشد براین موضوع موج سواری می کند و بانوان را تحریک و ترغیب می کند و باعث هرج ومرج در جامعه می شود.
وی خطاب به دولت ونمایندگان مجلس گفت: آیاحضور زنان در استادیوم نیاز جامعه ماست؟ در حالی که جوانان بسیاری را داریم که به دلیل عدم اشتغال و معیشت راضی به ازدواج نیستند ودخترانی را داریم که به دلیل عدم تامین جهیزیه از ازدواج سرباز می زنند.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:آیا دغدغه شما بایدورود زنان به استادیوم باشد درحالی که جوانان ما و حتی بانوان تحصیل کرده با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند و قطع یقین اگر همین دختری که قصد حضور با لباس پسرانه به استادیوم را داشت و اقدام به خود سوزی کرد وبا داشتن مدارج عالیه در شهر خود مشغول به کار می شد و زمینه ازدواجش هم فراهم میشد هرگز دست به چنین اقداماتی نمی زد.
امام جمعه قاین ادامه داد: دولتمردان و کسانی که ادعای دفاع از حقوق زنان رادارید مطالبه امروز بانوان ما تقلیل ساعات کار زنان شاغل است.
مطالبه امروز زنان ما باز نشستگی پیش از موعد است
مطالبه امروز بانوان ما این است که زمینه حضور نمایندگان زنان کارگر در شورای عالی کار فراهم شود .
فراهم شدن زمینه ازدواج آسان و خدمات مناسب برای فرزند آوری بی دغدغه مطالبه بانوان ماست
توجه به زنان بی سرپرست و بد سرپرست اولویت مطالبه بانوان ماست.
خطیب جمعه قاین در پایان خطاب به بانوان و دختران گفت: دختران ما باید مواظب باشند که مورد بازیچه برخی از افراد سود جو قرار نگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا