سیاسی

دغدغه اصلی کمیته اشتغال وسرمایه گذاری اشتغال پایداردرروستاها باشد

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در چهارمین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان، ضمن تبریک مناسبت های این ماه و گرامیداشت فرارسیدن ۲۲ آذر، روز ملی شهرستان قاینات، اظهار داشت: همه مسئولین دستگاه های اجرایی و عموم شهروندان فضیلت مند قاینات بایستی در راستای معرفی پیشینه تاریخی، انقلابی، فرهنگی، ملی و مذهبی و همچنین شناساندن ظرفیت ها، پتانسیل ها و توانمندی های این شهرستان در حوزه های مختلف وارد عمل شوند و گام های مؤثری بردارند.
فرماندار در ادامه با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های اصلی کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان باید بحث اشتغال پایدار برای متقاضیان مربوطه در سطح روستا ها باشد؛ تصریح کرد: با توجه به خشک سالی ها و کمبود منابع آبی، کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بایستی نسبت به پرداخت تسهیلات به متقاضیانی که به دنبال ایجاد صنایع تبدیلی و جایگزین در سطح روستا ها هستند؛ نهایت تعامل و همکاری لازم راداشته باشد.
رییس کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان قاینات خطاب به دبیر کمیته اشتغال شهرستان گفت: دبیرخانه کمیته اشتغال شهرستان باید حتما در ذیل این کارگروه، یک کمیته ای تشکیل و نسبت به تسهیلات پرداختی راستی آزمایی نمایند که آیا تسهیلات دریافتی در میسر خودش هزینه شده یا نه و ارزیابی درستی صورت پذیرد که آیا این تسهیلات منجر به ایجاد اشتغال پایدار شده است؛ یا خیر؟
مقام عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه کار و کارآفرینی بعنوان یک امر مقدس بایستی در سطح جامعه فرهنگ سازی و نهادینه شود؛ خاطرنشان کرد: در بحث کار و اشتغال بایستی در تمام سطوح جامعه فرهنگ سازی شود که انجام هرگونه فعالیتی که منجر به رشد تولید، بهبود شرایط اقتصادی و معیشت مردم شود؛ امری مقدس است و نباید در شرایط فعلی به دولت بعنوان تنها مرجع و مؤسسه کار آفرینی نگاه کرد. لذا باید این رویه و طرز تلقی عوض شود.
وی افزود: در همین شرایط ما در سطح روستا ها و شهر ها نیرو های تحصیل کرده بسیاری داریم که فقط به دنبال کار های اداری هستند، در حالی که خیلی از آن ها مدارک عملی بسیار خوبی در زمینه های کشاورزی و دیگر رشته ها دارند.
فرماندار قاینات در پایان خطاب به همه اعضای کمیته اشتغال شهرستان، تأکید کرد: هیچ یک از مصوبات جلسات کمیته اشتغال شهرستان نباید روی زمین بماند و نتایج جلسات کمیته اشتغال باید دارای خروجی باشد بطوریکه نتایج آن برای مردم در سطح جامعه ملموس باشد و منجر به حل مشکلات جامعه، مردم و جامعه هدفش بشود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا