سیاسی

دشمن به دنبال سُست کردن اراده مردم است /لزوم برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی

به گزارش نسیم قائن ،حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به دیدار هیئت دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار با اشاره به این که استکبار جهانی شرایطی را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است بیان داشتند که برخورداری از مسئولانی با روحیه قوی و با انگیزه و شجاع و داشتن عزم راسخ نیاز جامعه است .
وی اضافه کرد: ازبیانات مهم رهبری این بود که جنگ،جنگ اراده هاست و استکبار جهانی با القاء به مسائل روانی می خواهد اراده دولت و ملت و مردم انقلابی ایران را سُست کند و لازم است دولتمردان و رئیس دولت و کابینه دولت اعضایی که خودشان تشخیص می دهند را ،محترمانه عذرشان را بخواهند .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد:یک کابینه انقلابی نمی تواند انسانهای بزدل و ترسو و افسون شده ای در مقابل استکبار جهانی داشته باشد و مسئولان دولتی نیز باید با مردم ارتباط نزدیک تری بر قرار کنند و بایستی با توده مردم حرکت کنندو شفاف با مردم از برنامه ها و پروژه های دشمن جهت ضربه زدن به کشور سخن بگویند.
امام جمعه قاین با بیان این که هدف بنای تضعیف دولت نیست و بنای این نیست که ریاست جمهوری خدایی نکرده استیضاح شود واین موضوعات ناله ای است که از خودی های خودشان سرداده اند و بنای رهبری تقویت دولت است وبنای ملت هم بایستی بر همین باشد ولی این به معنی آن نیست که نقد های به حق و نقد های خیرخواهانه صورت نگیرد.
وی با تاکید در برخورد با مفسدان اقتصادی گفت: مفسد های اقتصادی نباید برای خود آزادانه بگردند و خون این ملت انقلابی را بمکند و راحت برای خودشان رفت و آمد کنند و باید برخورد قاطع با آنها صورت گیرد.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله اسراف و تبذیر اشاره کرد و گفت: در قرآن به مسئه اسراف اشاره شده است و آمده است که خداوند متعال اسراف کنندگان را دوست ندارد و انسان هایی که اهل بریز و بپاش هستند و بی حساب و کتاب خرج می کنند برادران شیطان هستند و اسراف کردن نوعی کفر ورزیدن است .
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر مصرف بهینه گفت: متاسفانه در برخی از مجالس شاهد بریز و بپاش هایی هستیم که در شان جامعه اسلامی نیست .
حجت الاسلام رحمانی با توصیه به الگوی درست مصرف گفت: با توجه به گرمای شدید و خشکسالی ها در روزهای اخیر شاهد قطع برق در برخی از نقاط کشور هستیم و خواسته ما از همه مردم این است که در ساعات اوج مصرف رعایت الگوی مصرف را داشته باشند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا