سیاسی

دشمن به دنبال سلب اعتماد عمومی و ناامیدی از حل مشکلات است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تشکر از حضور مردم در نماز جمعه به ۱۴ مرداد ماه سالروز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی اشاره کرد و اظهار داشت:اسلام برای انسان کرامت انسانی ،برابری وبرادری و هچنین داشتن آزادی قائل است.
وی با بیان اینکه متاسفانه امروزه این واژه در دست کشورهای غربی برای سرکوب ملت های مظلوم یک ابزار شده است گفت: همانگونه که صدور اعلامیه جهانی حقوق بشر از سوی کشورهای غربی در عمل مشکلی از رعایت حقوق بشر حل نکرده بلکه بزرگترین ناقضان حقوق بشر همان کشورهای صادر کنند هستند.
حجت الاسلام عبدالهی گفت: کشورهای اسلامی باید بدانند صرف صدور اعلامیه حقوق بشر اسلامی مشکل حقوق بشر در جوامع اسلامی را حل نمی کند چرا که قدرتمندان و ثروتمندانی در میان کشورهای اسلامی هستند که به حقوق بشرپایبند نیستند که باید جلوی نقض آشکار حقوق بشر توسط کشورهایی مانند عربستان گرفته شود .
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت مظلومانه دیپلمات ها بخصوص سردار شهید حاج محمد ناصر ناصری و شهید محمود صارمی خبرنگار جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: همه خبرنگاران با تاسی از این شهید سرافراز باید دقت لازم در عرصه خبر رسانی را داشته باشند.
خطیب جمعه اسفدن حق محوری ،حق طلبی و حق گویی را از مهمترین رسالت یک خبرنگار دانست و تصریح کرد: خبر رسانی حرفه مقدس و با ارزشی است زیرا باعث بالا بردن سطح اطلاعات و بصیرت در جامعه می شوند و خبرنگاران می توانند باعث ایجاد وحدت و انسجام جامعه شوند و خوف و ترس را در دل خائنین و مجرمین ایجاد کنند.
حجت الاسلام عبدالهی در پایان با اشاره به مشکلات اقتصادی یاد آور شد: دشمن پس از نفوذ و یارگیری در داخل به دنبال سلب اعتماد عمومی و ناامیدی از حل مشکلات است تا گام بعدی را عملی کند که آن فراخوان اعتراض های خیابانی و آشوب و اغتشاش است که در روزهای اخیر در ماهواره ها و فضای مجازی به دروغ پراکنی پرداختند.
وی گفت: دشمن دنبال سیاه نمایی و نا امید سازی مردم است تا بتواند بین مردم و حاکمیت و گرایش های سیاسی جدایی بیندازد .
امام جمعه اسفدن با تاکید براینکه باید ناکارآمدی برخی مسئولان پشت میز نشین و دور از مردم هرچه سریعتر با همت همه قوا بر طرف گردد خاطرنشان کرد: امروز مردم از دولت و دیگر دستگاه های نظام مطالباتی دارند و می گویند اگر وزیری و مدیری سالها نتوانسته کارنامه خوبی ارائه دهد بجای او بی درنگ نیروی انقلابی ، متعهد و جوان جایگزین شود .
وی مبارزه با فساد ،رانت و قاچاق کالا را یکی دیگر از مطالبات مردم دانست و گفت:ایجاد هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت برقرار شود و مدیرانی انتخاب شوند که ظرفیتهای داخلی را باور داشته باشند نه کسانی که سالها نگاهشان به خارج و بیگانه بوده است که باید با این نوع نگاهشان پاسخگوی ملت باشند .
خطیب جمعه اسفدن گفت:چه کسی هست که نداند هدف آمریکا از تحریم و یاوه گویی هایش چیست؟ آنه بدنبال تغییر نظام هستند که ان هم با مذاکره قابل حل نیست که اگر مذاکره و مصالحه جواب می داد آزمودیم و اگر هم که نگاه به غرب حلال مشکلات بود که نگاه کردیم.
وی مذاکره با آمریکا را دست برداشتن از همه داشته های ۴۰ ساله انقلاب دانست و اظهار داشت: از مذاکرات برجام چه نصیب ما شد که دنبال مذاکره موشکی و منطقه ای برویم چرا بعضی دنبال خطای محض دیگری هستند و می خواهند به افکار عمومی القا کنند که اگر ما با آمریکا سازش و مذاکره کنیم مشکلات حل خواهد شد
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا