سیاسی

دست کوتاه فرهنگیان بازنشسته از اعتبار ۲۵هزار میلیارد تومانی وزارت آموزش‌وپرورش

به گزارش نسیم قائن ، جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به عدم پرداخت پاداش خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که علاوه بر ظلم عیان به قشر فرهنگی، تبعیض‌های ناروایی به آن‌ها نسبت به کارکنان دیگر سازمان‌ها در کشور می‌شود؛ فرهنگیان به ویژه در بخش دریافت پاداش خدمت یا حقوق ماهیانه با مشکلات فراوانی رو به رو هستند.
نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود آنکه سال گذشته حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش اعتبار تخصیص داده شد اما طی سال جاری باید در کمیسیون تلفیق برای رفع مشکلات بنیادینی که در این وزارتخانه وجود دارد با نگاه بازتری به نیازها و مشکلات آن‌ها نگاه کرد تا کمبود بودجه‌ها با عدم پرداخت حق و حقوق معلمان زحمت‌کش جبران نشود.
وی با بیان اینکه هزینه‌های کلان و دست و دلبازی‌‌های فراونی در بخش‌های اقتصادی، سیاسی، عمرانی و.. صورت می‌گیرد، عنوان کرد: علاوه بر دولت، مجلس هم در برخی از موارد امتیازهای خوبی می‌دهد اما چگونه است که حق و حقوق افرادی که خادمان فرهنگ و نظام هستند مغفول می‌ماند؟
هروی با بیان اینکه در موقعیت زمانی خوبی برای رسیدگی به وضعیت فرهنگیان قرار داریم، افزود: دولت طی هفته‌های آینده که لایحه بودجه سال ۹۵ را ارائه می‌دهد، می‌تواند درخواست قابل توجهی برای آموزش و پرورش داشته و کمیسیون تلفیق مجلس نگاهی باز به آموزش و پرورش داشته باشند.
وی تبعیض میان بازنشستگان زن و مرد و نیز تفاوت در پرداخت‌ها در استان‌های مختلف در پرداخت پاداش خدمت‌ها را را غیرقابل توجیه دانست و گفت: منت گذاشتن بر سر فرهنگیان و حق و حقوق آن‌ها را به صورت قطره‌چکانی پرداخت کردن، کار بسیار ناشایستی است چراکه همین معلمان به ما آموخته‌اند باید حرمت بسیاری از مسائل را نگه داشت.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: دولت باید اقدامی انقلابی درخصوص آموزش و پرورش انجام دهد و مشکلات فرهنگیان را به صورت طرح اساسی و ضربتی در لایحه بودجه سال ۹۵ مطرح کند تا یک بار برای همیشه مشکلات فراوان آن‌ها حل شود و این قشر نجیب جامعه را بیش از این منتظر نگه ندارند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در سال ۹۳ حدود ۲۵ هزار فرهنگی پس از ۳۰ سال خدمت سال گذشته بازنشسته شده‌، اما تا به امروز که حدود یک سال و نیم از پایان خدمت آن‌ها می‌گذرد به‌طور متوسط حدود ۲۰ درصد از پاداش خدمت خود را دریافت کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا