سیاسی

دستگیری ۱۸۱قاچاقچی مواد مخدر درقاین/ایستگاه بازرسی قاین نیازمند تجهیزات جدید ومدرن

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان که صبح امروزبرگزارشد گفت: یکی از آسیب های اجتماعی که امروزه مورد توجه ودغدغه رهبری هم بوده است مباحث اعتیاد وحاشیه نشینی است که خود نیز آسیب های متعددی را برای جامعه ما به دنبال دارد .
وی بیان داشت: در شهرستان قاین مبحث آسیب های اجتماعی بسیار مورد توجه قرار گرفته است ودر کارگروههای متعددی که در شهرستان داشته ایم این موضوعات در راس برنامه قرارداده ایم چراکه اعتیاد یک آسیب ریشه ای است ومنبع بسیاری از آسیب های ریشه ای همین اعتیاد است.
اعتیاد بلای خانمان سوز
فرماندار قاین اظهارداشت: یکی از اولویت های ما در مباحث اجتماعی وفرهنگی، آسیب های اجتماعی بوده است وخواسته من این است که مسئولین از موازی کاری دراین زمینه پرهیز کنند واز ظرفیت های مردمی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کنند.
وی افزود: اعتیاد یک بلای خانمان سوز است واگر بتوانیم این بلا را ریشه کن کنیم نوعی مجاهدت را انجام داده ایم.
فرماندار قاین درادامه بابیان اینکه مواد مخدر صنعتی به راحتی به دست می آید واین مواد مخدر صنعتی عوارض بسیاری دارد گفت:آگاه سازی باید دراولویت کاری ما باشد.
وی افزود:در جهت آگاه سازی مردم نیز از ظرفیت شبکه های بهداشت ودرمان وخانه های بهداشتی وپایگاههای بهداشتی جهت حساس سازی مردم درمبارزه با مواد مخدر وآگاه سازی استفاده شود.
کهن ترابی بیان داشت:ماه رمضان،ماه کاهش آسیب های اجتماعی است واز ظرفیت ماه در جهت ریشه کن کردن بزرگترین آسیب اجتماعی که بزرگترین دغدغه خانواده هاست می توان استفاده کرد.
وی بابیان این که توجه به مسئله اعتیاد خاص دستگاههای نظامی وامنیتی تنها نیست گفت: وظیفه همه دستگاههای اجرایی است که به این موضوع توجه داشته باشند.
کشف۲۶۷کیلوموادمخدر در شهرستان قاین
رئیس شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر شهرستان نیز ضمن تقدیر وتشکر از نیروهای نظامی وانتظامی در قاین گفت: طبق گزارشات رسیده از ۲۹فروردین تا۲۴خرداد ماه به همت وتلاش نیروهای انتظامی ۲۶۷کیلو و۷۴۵گرم مواد مخدر در شهرستان کشف وضبط شده است و۵باند مواد مخدرنیز منهدم شده اند .
وی افزود:دراین مدت ۲۵نقطه از سطح شهرستان پاکسازی و۴۹نفر از توزیع کنندگان مواد مخدر دستگیر شده اند .
کهن ترابی در ادامه با بیان اینکه درمجموع۱۸۱نفرازقاچاقچیان مواد مخدر درشهرستان دستگیر و۱۱دستگاه انواع خودروی سبک وسنگین توسط نیروی انتظامی دراین مدت متوقف شده است گفت:با توجه به اینکه شهرستان قاین یکی از مهم ترین محورهای مواصلاتی است وترددهای بسیاری دراین مسیر صورت می گیرد وبا توجه به مرزی بودن این شهرستان ،نیاز است که ایستگاه بازرسی قاین به یک سری امکانات وتجهیزات مدرن مجهز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا