سیاسی

دستگیری ۱۳۱۳ نفر در ارتباط با مواد مخدر در بیرجند

به گزارش نسیم قائن ، حسن کاهنی ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان بیرجند اظهار داشت: مواد مخدر خانمان‌سوز است و اگر کنترل و برخورد نشود جامعه را به تباهی می‌کشاند، استکبار چند سالی است که از مواد مخدر صنعتی استفاده می‌کند و این موضوع روز به روز در حال پیشرفت است.
وی با بیان اینکه باید اطلاع‌رسانی نسبت به مواد افیونی به دستگاه‌های اجرایی و جامعه داده شود، افزود: برای مواد مخدر صنعتی مانند شیشه هنوز درمانی پیدا نشده و اگر فردی برای نخستین‌بار مصرف کند ترک آن برای مصرف‌کننده بسیار مشکل است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: باید آگاه‌سازی برای مبارزه با مواد مخدر در جامعه که خانواده نیز عضوی از آن است و شگردهایی که روز به روز توسط قاچاقچیان صورت می‌گیرد، انجام شود.
کاهنی اذعان داشت: باید برنامه‌ریزی منسجم صورت گیرد تا فرزندانمان در آموزه‌های خود “نه” گفتن را بیاموزند و به هر پیشنهادی سر تعظیم فرود نیاورند.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک‌هزار و ۳۱۳ نفر در شهرستان بیرجند در ارتباط با مواد مخدر دستگیر شدند که جای تامل دارد و باید با برنامه‌ریزی این آمار را کمتر کنیم.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی بیان کرد: نیروی انتظامی تاکنون ۳ هزار و ۷۰۰ شهید در عرصه مبارزه با سوداگران مرگ تقدیم کرده است که از این تعداد ۸۹ شهید از خراسان جنوبی است و در همین راستا نیز ۱۲۳ نفر به درجه جانبازی نائل شده‌اند.
کاهنی شماره تلفن ۱۱۰ را پل ارتباطی نیروی انتظامی با مردم دانست و تصریح کرد: ستاد خبری پلیس با شماره ۲۱۸۲۱۹۸ نیز به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت اطلاعات و نظرات مردم استان است.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا