سیاسی

دستگیری قاتل مرغابی‌های وحشی رشت

به گزارش نسیم قائن ، اصغر خودکار گفت: شکارچی غیرمجاز مرغابی وحشی دستگیر شد و هنگام دستگیری از این فرد متخلف ۵قطعه لاشه مرغابی وحشی کشف و ضبط شد.
وی افزود: پرونده فرد مذکور به همراه یک قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز، به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت ارسال شد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت ادامه داد: متخلف پس از صدور کیفرخواست در نهایت به ۲۱ میلیون ریال جزای نقدی و ضبط اسلحه شکاری مکشوفه به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محکوم شد.
وی از مردم و دوستداران طبیعت و محیط زیست خواست در حفظ گونه‌های حیات وحش با محیط زیست همکاری کرده و بروز هرگونه تخلف را به ادارات حفاظت محیط زیست گزارش کنند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت در ادامه از تعطیلی یک مرغداری در رشت به دلیل عدم رعایت ملاحظات محیط زیستی خبرداد و گفت: فرد متخلف به ۴ ماه حبس محکوم شد.
وی افزود:براساس گزارشات واصله و بررسی کارشناسی بعمل آمده از یک واحد مرغداری واقع در بخش خمام و صدور اخطاریه زیست محیطی و عدم رفع آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی در مهلت مقرر داده شده، مدیر این واحد به مراجع قضایی معرفی شد.
اصغر خودکارتصریح کرد: پرونده مربوطه دایر برآلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی و عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی به حوزه قضایی خمام ارسال شد و پس از بررسی و رسیدگی‌، مدیر مرغداری مذکور‌ به ۴ ماه حبس محکوم شد.
انتهای پیام
منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا