سیاسی

دستگاههای راهداری قاینات جوابگوی تمام راههای شهرستان در وضعیت بحران نیست

به گزارش نسیم قائن ، صادقی رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای قاین در جلسه هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با ارائه گزارشی ازوضعیت راهداری شهرستان گفت: در شهرستان قاین ۲۰۳۵کیلومتر راه داریم که ازاین میزان ۱۵۰کیلومتر بزرگراه وراههای شریانی است وقاینات بیشترین سهم را دراستان خراسان جنوبی از بزرگراهها رادارد.
وی افزود: راههای اصلی شهرستان ۱۷۶کیلومتر وراههای فرعی درجه ۱و۲در شهرستان ۷۲۲کیلومتر است وهمچنین ۹۸۷کیلومتر راه شوسه وخاکی وراه قابل دسترسی در شهرستان قاینات داریم.
صادقی با اشاره به امکانات موجود اداره راهداری وحمل ونقل شهرستان گفت: ۲۶دستگاه دراداره راهداری شهرستان موجود است که به صورت میانگین عمر دستگاههای ما ۱۵سال وحتی برخی بالای ۲۰سال عمردارند واکثر دستگاههای راهداری ما جوابگونیستند.
رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای قاین با بیان این که این اداره ۸پرسنل دارد گفت: دستگاههای راهداری ما نیز از جنگ برگشته هستند وبه روز رسانی نشده اند والبته این تنها مربوط به شهرستان قاینات نیست ودر کل استان این مشکلات راداریم.
وی ادارمه داد:پرسنل راهداری ما تخصصی هستند ونمی شود نیرویی برای دستگاهها جایگزین کنیم .
صادقی به اشاره به این که تعداد دو راهدارخانه وسه سوله شن نیز داریم گفت: امسال ۳هزار مترمکعب شن ونمک برای زمان بحران دخیره سازی شده است
رئیس اداره راهدار یوحمل ونقل جاده ای قاین با بیان این که با امکانات موجود شهرستان جوابگوی تمام راههای اصلی وفرعی در زمان ایجاد بحران در فصل زمستان نخواهیم بود گفت: کمبود امکانات معضلی است که با آن مواجه هستیم واین موضوع به استان هم اعلام شده است .
کاظمی رئیس پلیس راه قاین نیز با بیان این که در برخی راهها از جمله در جاده قومنجان وحوض رباط به اسفدن سطح وسیعی از جاده در هنگام بارندگی زیر آب می رود وممکن است ۳تا ۴ساعت در برخی نقاط این آب گرفتگی ادامه داشته باشد گفت:این نقاط نیاز توجه ویژه مسئولین است وبایستی یک فکر اساسی برداشته شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا