سیاسی

دستور وزیر بهداشت برای پرداخت فوری مطالبات پزشکان متخصص قاینات و زیرکوه

فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات و زیرکوه در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهار کرد:به منظور بررسی مشکلات بخش بهداشت و درمان شهرستان های قاینات و زیرکوه نشست صمیمی و کاری با وزیرمحترم بهداشت و درمان با حضور در محل دفتر کار وزیر برگزار شد .
وی افزود: دراین نشست که رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند،فرماندار قاینات،ائمه جمعه زیرکوه و قاین و روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان های قاین و زیرکوه حضور داشتند مشکلات بهداشت ودرمان حوزه انتخابیه بررسی و راههای رفع موانع آن مطرح شد .
نماینده مردم قاینات و زیرکوه با بیان این که در این دیدار برخی از دستورات قبلی وزیر بهداشت در خصوص خرید برخی تجهیزات برای حوزه انتخابیه که هنوز محقق نشده است مطرح شد که طی تماس وزیر با مسئول خرید وزارتخانه،دستورات لازم داده شد .
وی در خصوص تجهیزات سی تی اسکن که ماهها پیش خریداری شده و نصب نیز شده است اما به دلیل عدم حضور شرکت راه اندازی این دستگاه در شهرستان ،مردم نمی توانند از آن استفاده کنند گفت:با دستور وزیر بهداشت به شرکت مربوطه به زودی سی تی اسکن شهرستان نیز راه اندازی می شود.
فلاحتی به پیگیری برای خرید دستگاه MRI از سوی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: دستگاه ام ار آی نیز جزء دستگاههایی است که به گفته وزیر بهداشت باید از خارج کشور خریداری شود و طی سه سال گذشته هنوز این دستگاه وارد کشور نشده است و قطعا حقی هم از شهرستانی تضییع نخواهد شد .
وی ادامه داد: بنا به گفته آقای هاشمی به محض خرید و ورود MRI به کشور سهم شهرستان قاینات نیز داده خواهد شد.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در خصوص بیمارستان دوم نیز گفت: با توجه به این که مشکل زمین بیمارستان حل شده و سند نیز زده شده است و از لحاظ اعتباری برای شروع کار مشکلی وجود ندارد، لذا وزیر محترم بهداشت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خواست تا هرچه سریعتر کار شروع شود.
فلاحتی در خصوص مطالبات پزشکان متخصص شهرستان که موجب نارضایتی هایی نیزشده بود گفت:متاسفانه دراین زمینه از سوی دانشگاه علوم پزشکی قصوراتی صورت گرفته بود که دراین جلسه وزیر بهداشت به صورت کتبی دستور پرداخت فوری مطالبات پزشکان را به آقای قائمی دادند و به زودی مطالبات پزشکان متخصص شهرستان های قاینات و زیرکوه پرداخت می شود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در خصوص دانشکده علوم پزشکی در قاین اظهارکرد: میسر شدن این امر فقط به امر وزارت بهداشت نیست و شورای گسترش نیز با دانشکده علوم پزشکی مخالفت می کند ،اما ایجاد دانشکده های بیشتر دراین شهرستان مقدور است و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و وزرات بهداشت است و با توجه به قول هایی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی قبلا برای شهرستان داده بودند و هم چنین دستوراتی از سوی وزارت بهداشت نیز در این زمینه داده شده بود ،مجددا دستوراتی در خصوص راه اندازی وایجاد دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی در شهرستان قاینات به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند داده شد..
فلاحتی در خصوص سفر وزیر بهداشت و درمان به خراسان جنوبی گفت: در این خصوص برنامه سفری برای وزیربهداشت به خراسان جنوبی اعلام نشده است و برنامه ای پیش بینی نشده است .
نماینده مردم قاینات و زیرکوه همچنین از پیگیری مطالبات بخش بهداشت ودرمان شهرستان زیرکوه دراین جلسه نیز خبرداد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا