سیاسی

دستورالعمل آئین دانش آموختگی دانشگاه بزرگمهر قاینات تصویب شد

به گزارش نسیم قائن ، جلسه شورای تخصصی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بزرگمهر قاینات صبح امروز سه شنبه حضور دکتر شفیعی میم ریاست دانشگاه، حجه الاسلام و المسلمین جعفری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و سایر اعضا در محل اتاق جلسات برگزار شد.
سید علی یعقوبی مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بزرگمهر با اعلام این خبر به خبرنگار نسیم قائن گفت: طرح و بررسی دستورالعمل داخلی برپائی آئین دانش آموختگی دانشگاه از جمله موارد مطرح در این جلسه بود که با اعمال تغییراتی جزئی به تصویب حاضرین رسید.
یعقوبی افزود: برپائی آئین دانش آموختگی از جمله برنامه هائی است که به جد مورد تقاضا و پیگیری دانشجویان بوده و از این رو به منظور شفافیت موضوع، تسهیل در روند برگزاری و ارتقاء سطح کمی و کیفی برنامه، دستورالعمل داخلی برپائی این آئین با بهره گیری از اسناد بالادستی و همچنین تجربیات و اقدامات سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از سوی مدیریت فرهنگی و اجتماعی تدوین و پس از طرح و بررسی در شورای فرهنگی و اجتماعی با اعمال تغییراتی جزئی به تصویب رسید.
در ابتدای این جلسه حجه الاسلام و المسلمین جعفری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه نهم دی ماه، رمز ماندگاری این حماسه را مردمی بودن آن ذکر کرد و این واقعه را فتح الفتوح نامید و از عموم مردم و خصوصا دانشگاهیان خواست با گرامیداشت این حماسه بزرگ مردمی، یاد و خاطره آن را زنده نگاه دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت اردوهای راهیان نور، آن را دریچه ای برای آشنایی بیشتر جوانان و دانشجویان با رشادت ها و دلیرمردی های روزگار دفاع مقدس خواندند و خواستار توجه جدی دانشگاه به حمایت از این برنامه ارزشی شدند.
برپائی اردوی راهیان نور دانشجوئی، پخش فیلم و کلیپ، دعوت از سخنرانان برجسته کشوری، برپائی کرسی های آزاد اندیشی و تریبون آزاد و … نیز از دیگر مباحث مطرح از سوی مسئول بسیج دانشجوئی پیامبر اعظم(ص) دانشگاه بزرگمهر قاین بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا