سیاسی

دستان پرسخاوت خیرنیکوکار،لبخند رضایت را بر لبان دانش آموزان روستای جعفر آباد قاین نشاند+ تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، دبستان ۶ کلاسه روستای جعفر آباد قاین به دست توانمند فرزند خیر نیکوکارزنده یاد اصغر کریمی به بهره برداری رسید.
احمدی فرد سرپرست آموزش و پرورش شهرستان قاینات در آئین افتتاح رسمی این دبستان گفت:شهرستان قاینات ۲۴ هزار دانش آموز دارد که در ۳۴۰ آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند .
وی افزود: ۵۰ درصد مدارس شهرستان قاینات تخریبی هستند و هیچ اعتباری برای تعمیر و بازسازی مدارس نداریم .
احمدی فرد ادامه داد: شهرستان قاینات بر خلاف سایر شهرستان های دیگر استان بافت جمعیتی آن بیشتر ساکن روستاها هستند و با کمبود امکانات وکمبود فضا هنوز کاروان تحصیل دراین شهرستان لحظه ای تعطیل نشده است.
سرپرست اداره آموزش وپرورش قاین دامه داد: مدرسه امام جعفرصادق(ع) روستای جعفرآباد، به کمک خیرین وبا اعتبار ۵۸۵ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد: اعتبار این مدرسه ۶ کلاسه با همت خیرین و بخش دولتی تامین شده است وخانواده مرحوم اصغر کریمی مبلغ ۲۷۵ میلیون تومان از هزینه ساخت مدرسه را متقبل شده اند.
احمدی ادامه داد: این مدرسه در زمینی به مساحت ۲۱۰۰ مترمربع و با زیربنای ۴۵۰ مترمربع ساخته شده است وزمین این مدرسه توسط خانواده مرحوم طبی اهدا شده است.
خالقی رئیس انجمن خیرین مدرسه ساز قاین نیز بیان داشت: خراسان جنوبی جایگاه بسیار خوبی در جذب خیرین مدرسه ساز داشته است و در سال گذشته ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تعهد خیرین مدرسه ساز برای شهرستان قاینات بوده است که از این میزان ۱میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن محقق شده است.
وی افزود: در طی یکسال گذشته ۲۷ مدرسه با همکاری مشترک مجمع خیرین و آموزش و پرورش شوفاژکشی شده است.
به همت جامعه یاوری بیش از ۱۰۰ دست لباس و لوازم التحریر در بین دانش آموزان این مدرسه نیز توزیع شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا