سیاسی

در منظومه تهدید فتنه گران، ترامپ این روزها یک آدم بی گناهی است/سیاست آمریکاییها بر دروغ است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به شجاعت نیروهای سپاه در بیان حقایق پس از این حادثه اشاره داشت و گفت: به محض این که بر مقام معظم رهبری معلوم شد که این حادثه اتفاق افتاده است دستور فرمودند که به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی شود.
وی با بیان این که سردار حاجی زاده با شجاعت به بیان حقایق پرداختند و سردار سلامی هم در مجلس ابعاد دیگری از این حقایق را بازگو کردند گفت: سردار حاجی زاده،طهرانی مقدم دوم است و قدر این شخص خیلی باید دانسته شود.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: شهید طهرانی مقدم مغز متفکر و طراح موشک های ایران بود و این شهید اعلام داشت اگر روزی از دنیا رفتم روی قبرم بنویسید که این قبر از آنِ کسی است که بتا بود اسرائیل را شخم بزند.
وی ادامه داد:سردار حاجی زاده شاگرد طهرانی مقدم و مغز متفکر و اندیشمندی که باید از وی حراست شود.
امام جمعه قاین با بیان این که در دنیای نظامی در جهان اتفاقاتی می افتد که ممکن است اصلا حقایق بیان نشود و رازش هم برملا نمی شود ویا بعد از سال ها مواردی مطرح شود گفت: سال گذشته هواپیمای مالزی در آسمان ناپدید شد و هنوز علت آن مشخص نیست و یا آمریکا بعد از ۲۰ سال می گوید در عراق نه به دنبال موشک بوده ایم ونه سلاح هسته ای ولی عشق به نفت آنجا بهانه ای بود که عراق را اشغال کنیم.
وی ادامه داد: اما نیروهای ما خطا و اشتباه خود را بدون توجیه و فرافکنی در کوتاه ترین زمان ممکن اعتراف کردند و با عذر خواهی از مردم ،آمادگی خود برای هرگونه تنبیه را اعلام کردند.
حجت الاسلام رحمانی به برگزاری مراسماتی که دانشجویان دانشگاههای شریف و امیر کبیر در تهران برگزار کردند نیز اشاره داشت و گفت: به دنبال حادثه تلخ که شیرینی سیلی سخت بر چهره استکبار جهانی را برکام ما تلخ کرد و عده ای از جوانان نخبه ما را گرفت جلسات تکریم و تعظیم در دانشگاههای امیر کبیرو صنعتی شریف از سوی دانشجویان برگزار شد ،اما عده ای در بین این جلسات تکریم و تعظیم نفوذ کردند که یکی از آنها سفیر انگلیس و عده ای از هنرمندان بی هنر ما بودند.
وی ادامه داد:فرصت طلبان فتنه گری کردند و بعد از این که سپاه بیانیه داد و ابعاد مسئله بیان شدو جلسه ای که به عنوان همدلی و سوگواری در دانشگاه برگزار شده بود را به انحراف کشیدند و کار به جایی رسید که تصویر سردار سلیمانی را پاره و شعارهایی بر علیه سپاه و سرداران ما سر دادند.
خطیب جمعه قاین بیان داشت: تشییع جنازه باشکوه شهید سلیمانی و سیلی سختی که بر صورت آمریکا نواخته شد و همدلی که در همه کشورهای اسلامی به وجود آمده بود عده ای را ناراحت کرده بود که چرا شما قبله گاه و محل آمال و آرزوهای ما یعنی آمریکا را تهدید کرده اید و می خواستند دل پر از عقده خود را خالی کنند و لبه تیز تبلیغات را متوجه سپاه غیور کننددرحالی که امنیت کشور ما در طول ۴۰ سال گذشته به همت همین ها بوده است واز ۴۰ سال پیش امنیت کشور را از دست گرگهای درنده غرب و شرق حفظ کرده اند وامروز بایستی مورد آماج و خشم و کینه افراد معلوم الحال و عمله های آمریکا در تهران قرار بگیرند؟
حجت الاسلام رحمانی بیان داشت:در منظومه تهدید فتنه گران، ترامپ این روزها یک آدم بی گناهی است ودر حالی که سنای آمریکا متوجه شده اند که این گرگ هار نبایستی بی زنجیر باشد و مصوب کردند که ترامپ هرجا بخواهد عملیات نظامی انجام بدهد باید به تصویب مجلسین برسد .
وی به ورود جنازه های سربازان آمریکایی به این کشور اشاره کرد و گفت: از آنجایی که سیاست آمریکاییها بر دروغ است می گویند این جنازه ها از افغانستان وارد شده است و ربطی به حوادث اخیر عراق ندارد
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود با حمایت از مجموعه نیروهای ارتشی انتظامی سپاهی و به ویژه سپاه پاسداران گفت: تا می توانید پشتیبان نیروهای مسلح و به ویژه سپاه باشید.
خطیب جمعه قاین به سیل سیستان و بلوچستان اشاره کرد و از مردم ولایی قاینات خواست تا به داد مردم سیل زده برسندو کمک های خود را از این مردم دریغ نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا