سیاسی

در صنعت خودرو با کسی تعارف نداریم/ بخش احیای طرح فولاد قاینات تا دهه فجر افتتاح می‌شود

به گزارش نسیم قائن ،رضا رحمانی وزیر صمت در بازدید از کارخانه فولاد قاین با بیان اینکه دوره جدیدی در صنعت خودرو آغاز کردیم افزود: به دنبال تغییر و تحول اساسی در این صنعت هستیم و بر این مبنا تا کنون مدیرعامل دو شرکت را عوض کردیم.
وی با اشاره به اینکه صنعت خودرو جز صنایع پیشران در کشور است، ادامه داد: با وجود تیم جدید، جوان، پاکدست و نوفکر و بر اساس وضع موجود، حرکت جدید سبب رضایت مردم خواهد شد.
وزیر صمت گفت: نتیجه این حرکت جدید اصلاح امور صنعت خودرو، بهبود کیفیت و افزایش تنوع است.
وی گفت: در حوزه صنعت پتانسیل‌های زیادی وجود دارد که امید است با تدابیر جدیدی که آغاز شده شاهد رونق این حوزه در کشور باشیم.
وزیر صمت اظهار داشت: امیدواریم حرکت جدیدی که در کشور آغاز شده موجب رضایتمندی مردم شود چون خروجی آن اصلاح امور صنعت خودروسازی، بهبود و افزایش تنوع محصولات است.
وی گفت: بنده در این کار جدی هستم و با کسی در هیچ کاری تعارف ندارم همچنین هیچ ترس و واهمه‌ای از کسی ندارم که قاعدتا هیچ مسئولی نباید داشته باشد زیرا ترس از این است که حقوق مردم ضایع نشود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه جذب نیرو در طرح ها با اولویت نیروهای همان مناطق باید انجام شود، گفت: طرح ها در مدارک و تخصص های خاص و مورد نیاز از دیگر مناطق کشورمان نیرو جذب کنند و این موضوع ابلاغ نیز شده است.
رحمانی با بیان اینکه تأمین و تدارک این طرح‌ها و گردش مالی آن‌ها نیز باید در خود همان استان انجام شود، افزود: بانک‌ها نیز باید بتوانند برای اینگونه طرح‌ها در موضوعات تخصصی خدمات ارایه دهند و برای افزایش سطح اختیارات و ارایه خدمات بانک‌ها در مناطقی که طرح های معدنی و صنعتی داریم نیز در حال پیگیری در سطح ملی با بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی هستی
رحمانی همچنین با بیان اینکه بیش از ۱۰۰هزار میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی در کشور آماده بهره برداری است افزود: تنها در زمینه ایمیدرو نزدیک به چهار میلیارد دلار طرح آماده افتتاح داریم.
وی از آغاز نهضت جدید در بخش معدن، صنایع معدنی و ساخت داخل خبر داد و گفت: در همه صنایع به خصوص صنایع معدنی، جذب نیرو باید از خود مناطق انجام شود و در این زمینه اولویت با خود استان هاست و گردش مالی نیز حتماً باید در بانک‌های استان انجام شود که خود بانک‌ها نیز باید امکان ارائه خدمات را داشته باشند و خدمات خود را علاوه بر مرکز هر استان در دیگر مناطق استان شان نیز ارائه دهند.
وزیر صمت گفت: طبق برنامه زمان بندی شده، تا پایان امسال و دهه فجر افتتاح بخش احیا کارخانه فولاد قاین را خواهیم داشت، اما بهره برداری از بخش فولادسازی آن به سال بعد موکول خواهد شد.
وی برای پیگیری مشکلات مطرح شده فولاد قاین قول مساعد داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پتانسیل‌های بالای خراسان جنوبی یادآور شد: با وجود مدیریت جدید و اقدامات خوبی که در استان آغاز شده به زودی می‌توانیم پایان بیکاری در استان را جشن بگیریم.
رحمانی با بیان اینکه در زمینه اکتشاف معدنی نیز خراسان جنوبی به صورت ویژه دیده شده است، عنوان داشت: طرح‌های اولیه نشان می‌دهد که به پتانسیل‌های خوبی خواهیم رسید و این امر نیازمند سرمایه گذاری است.
وزیر صمعت معدن تجارت در سفر خود به شهرستان قاینات ضمن افتتاح دو طرح صنعتی در قاین از شرکت فراوری زرشک و رعفران و فولاد قاین نیز بازدید کرد.
در حاشیه بازید وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت تروند زعفران قاین تعدادی از زعفران کاران شهرستان قاینات، افزایش صادرات زعفران و برگزاری جشنواره ملی زعفران در این شهرستان را درخواست کردند که وزیر قول داد جشنواره ملی زعفران در استان خراسان جنوبی برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا