سیاسی

در سفرهای راهیان نور درس ایثار و شهادت را باید آموخت

به گزارش نسیم قائن ، اولین گروه از پسران پایه دهم متوسطه شهرستان قاینات صبح امروز با بدرقه مسئولین شهرستان راهی سرزمین کربلای ایران شدند.
احمدی فر سرپرست آموزش وپرورش قاین در مراسم بدرقه کاروان راهیان نور قاین اظهارکرد: امروز امنیت وآسایش وآرامش ما در سایه خون شهداست و سفر راهیان نور سفر زیارتی شهداست وما هم می رویم که در این سفر ها با اهداف وتعالی این شهدای عزیر آشنا شویم.
وی با تاکید بر این که بایستی دراین گونه سفرها آمادگی کامل داشت واز لحظه لحظه سفر بهره برد گفت: تلاش شود با وضو وارد سرزمین های راهیان نور شوید واز لحاظ مکانی وزمانی نیز بیشترین بهره را از این مکان های مقدس که به برکت خون شهدا مقدس شده اند ببرید.
احمدی فر ادامه داد: شهدا ورزمندگان ما در برابر یک جنگ نابرابر ایستادگی کردند ونگذاشتند که حتی یک وجب از خاک وطن به دست دشمنان بیفتد ولذا شما جوانان باید قدر دان این نظام وامنیتی که به برکت خون شهداست باشید.
وی اضافه کرد: مهم این است که در برگشت بتوانیم پیرو راه شهدا وخدای شهدا باشیم ودر پیش آنها شرمنده نشویم.
سرپرست آموزش وپرورش قاین با بیان این که باید درس شهادت وایثار را از این مناطق فراگرفت گفت: راهیان نور پل ارتباطی بین نسل های دهه ۶۰ ونسل امروز است ودشمنان این نظام که در آن دوران برنامه داشتند که انقلاب را در نطفه خفه کنند باید این آرزو را به گور ببرند .
وی گفت: در حال حاضر سلاح و نیرو به تنهایی مهم نیست وآنچه که می تواند در همه زمان ها پاسخگو باشد ،ایمان واراده ومردانگی است که دوستان دیروز شما در جبهه های حق علیه باطل با همین ایمان ومردانگی ایستادند ونگذاشتند وجبی از خاک وطن به دست نا اهلان بیفتد ولذا شما دراین سفر به دیدار شهدا و مردانی می روید که مردانه به ندای رهبر خود لبیک گفتند وبه شهادت رسیدند وباید از این شهدا درس بگیرید و آنان را الگوی خود قرار دهید.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا