سیاسی

در ساخت مسکن جوانان ،شهرداری ها ومسکن وشهرسازی با بخش خصوصی همکاری کنند

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در یازدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان که با محوریت اشتغال و مسکن جوانان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید؛ اظهار کرد: در شرایط کنونی بایستی تلاش شود تا نگاه و رویکرد جوانان و افراد تحصیلکرده به کار بعنوان یک امر پشت میزنشینی، تغییر کندواین باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی در ادامه به چالش هایی که در مسیر ایجاد کار و کارآفرینی در حوزه جوانان وجود دارد؛ اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین چالش هایی که افراد تحصیلکرده و جویای کار با آن مواجه هستند؛ عدم قدرت ریسک پذیری است و اینکه کار را فقط یک کلیشه پشت میزنشینی با یک حقوق ماهیانه ثابت می دانند که باید این رویه و نگرش به کار در کلیه افراد تغییر کند و این مهم میسر نخواهد شد؛ مگر اینکه همه مسئولین در جامعه فرهنگ سازی کنند تا رویکرد عموم مردم و به ویژه قشر تحصیلکرده و جویای کار، به کار، عوض شود و این رویه در جامعه نهادینه شود که کار فقط یک امر پشت میز نشینی نیست.
کهن ترابی خطاب به کلیه جوانان و افراد جویای کار، بیان داشت: جوانان باید منیّت ها را کنار بگذارند و با خرد جمعی و بصورت مشارکت چند نفر با هم به دنبال ایجاد کار، کارآفرینی و تولید ثروت باشند. و مسئولین هم باید با ارائه مشاوره های فنی و تخصصی به جوانان، آنان را در حوزه ای که ورود پیدا کرده اند؛ تشویق و ترغیب نمایند.
وی ادامه داد: دولت نیز تسهیلات بسیار خوبی برای اینگونه کارآفرینی ها در نظر گرفته است.
فرماندار قاین در خصوص حل مشکل مسکن جوانان نیز، خاطرنشان کرد: در خصوص رفع این مشکل نیز شهرداری ها و مسکن و شهرسازی می تواند با در اختیار گذاشتن زمین رایگان به سرمایه گذاران بخش خصوصی در بافت های فرسوده شهر ها که زیرساخت های لازم هم فراهم است؛ بصورت مشارکتی وارد عمل شوند و با استفاده از تسهیلاتی که در این بخش وجود دارد نسبت به ساخت مسکن ارزان قیمت برای جوانان اقدام بکنند.
براتی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری نیز در این جلسه خطاب به کلیه مسئولین شهرستان، تأکید کرد: مسئولین کلیه دستگاه های اجرایی بایستی ظرفیت ها و موقعیت هایی که در بحث اشتغال و مسکن جوانان در اختیار دارند؛ بدرستی برای آنان تبیین کنند و همچنین باید کلیه اقداماتی که در این حوزه انجام داده اند و مسائل مشکلاتی که مانع اجرای طرح های مختلف در حوزه جوانان می شودرا به دبیرخانه مربوطه جهت طرح در ستاد ساماندهی امور جوانان، ارائه نمایند.
بیکی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری در این جلسه، بیان داشت: کلیه دستگاه های اجرایی به ویژه دستگاه های متولی ضمن احصاء شغل هایی که در حوزه جوانان وجود دارد؛ اطلاع رسانی درست و دقیقی از حوزه اشتغال، اعم از تسهیلات و طرح های مختلف به جوانان انجام دهند و آنان را نسبت به اجرای طرح های مختلف اشتغالزایی توجیه و ترغیب و تشویق نمایند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری به انواع ظرفیت ها و قابلیت های شهرستان در بحث اشتغال جوانان، اشاره کرد و افزود: بحث کارورزی در مراکز فنی و حرفه ای، استفاده از تسهیلات کافی برای اشتغال جوانان، وجود صنایع دستی و محصولات کشاورزی، صنعت و معدن از جمله مواردی است که جوانان می توانند در این حوزه ها ورود پیدا کنند و از تسهیلات بسیار خوبی که دولت برای اجرای طرح های مختلف اختصاص داده، بخوبی استفاده کنند.
حسین اسماعیلی شهردار خضری دشت بیاض در یازدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قاین با اعلام یک خبر خوش به جوانان خضری دشت بیاض گفت: ۱۰الی ۲۰نفراز اولین جوانان شهر خضری دشت بیاض که در اولین فرصت برای ساخت مسکن در منطقه ۴۸هکتاری حدفاضل بین خضری ودشت بیاض اقدام به ساخت وساز منزل مسکونی کنند ۱۰۰درصد از پرداخت عوارض صدور پروانه معاف خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا