سیاسی

در راه‌ ماندگان برف در محور قاین – بیرجند امدادرسانی شدند

به گزارش نسیم قائن ، محمد حمزهاسعدزاده با اعلام این خبر گفت: باتوجه به بارش برف و کولاک در شهرستان قاین،امدادگران جمعیت هلال احمر در محورهای مواصلاتی این شهرستان به کمک درراه ماندگان وگرفتاران در برف و کولاک شتافتند.
وی افزود : در پی بارش شدید برف و کولاک از شب گذشته تا صبح امروزنجاتگران مستقر در پایگاه امداد و نجات جاده ای شادروان یوسفی و دیگر پایگاه های امداد جاده ای و امدادگران مستقر در جمعیت هلال احمر شهرستانقاین به بیش از ۲۵ خودرو گرفتار در برف و کولاک که قادر به ادامه مسیر
نبودند، امدادرسانی کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قاین با اذعان به اسکان اضطراری ۱۰۰ نفر ازروز گذشته اضافه کرد: در عین حال به ۲۵ خودرو عبوری نیز خدمات مختلف ارائه شده است.
اسعدزاده ادامه داد: در این امدادرسانی، ۸ تیم عملیاتی با ۶۰ امدادگر،نجاتگر و پرسنل، همچنین ۴ دستگاه آمبولانس، ۶ دستگاه خودروی کمک دار، یک دستگاه خودروی ست نجات به مناطق اعزام شدند و به هموطنان گرفتار در راهکمک کردند.
وی اظهارکرد: افرادی که در پایگاه‌های امدادی و مجتمع دانش آموزی هلال احمر شهرستان قاین اسکان داده شده اند، اقلام زیستی، گرمایشی، غذایی وبهداشتی دریافت کردند و تا بهتر شدن وضعیت جوی و بازگشایی راه ها درپایگاه ها مستقر ماندند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قاینات گقت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر این شهرستان به ۱۶ مورد درمان سرپایی و ۳ مورد واژگونی که با توجه لغزنده بودن جاده ها اتفاق افتاده بود امداد رسانی کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قاین همچنین از هموطنان و مسافران و رانندگان خواست با توجه به شروع فصل بارش برف نسبت به همراه داشتن البسه و تجهیزات مخصوص فصل سرما در خودرو اقدامات لازم را به عمل آورند و بهمنظور افزایش ایمنی بهتر است رانندگان با به همراه داشتن زنجیر چرخ اقدام به تردد نمایند.
محمد حمزه اسعدزاده در پایان افزود: نیروهای امداد و نجات جمعیت هلالاحمر با آمادگی کامل آماده خدمت رسانی همه جانبه به هموطنان میباشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا