اخباراسلایدر بزرگشهرستانویژه خبری

در دیدار نماینده مردم قاینات و زیرکوه وجمعی از معتمدین با امام جمعه قاین مطرح شد: دانشگاه فرهنگیان قاین پیگیری شود/پیگیری جهت عملیات اجرایی راه آهن در سال جاری

نماینده مردم قاینات از پیگیری برای اجرایی شدن عملیات راه آهن در سال جاری خبر داد وگفت: کارخانه نورد فولاد قاینات به زودی مجددا راه اندازی می شود.

به گزارش نسیم قاین،سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات وزیرکوه در دیدار نوروزی با امام جمعه قاین با ارائه گزارشی از اقدامات مجلس  در سال گذشته بیان داشت: سال گذشته در حوزه بین الملل دولت در موضوع مذاکرات در حوزه انرژی اتمی و فناوری هسته ای پیشرفت قابل توجه ای داشته است و در خصوص مذاکرات با عربستان شاهد ارتباط مجدد با کشورهای همسایه باشیم

نماینده مردم قاینات و زیرکوه با بیان این که به عنوان ناظر بر حسن اجرای مذاکرات انتخاب شده است گفت: بر اساس قانون دیپلماسی و اقتدار که مجلس تصویب کرد این مذاکرات انجام شد.

اسحاقی با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح در سال گذشته د رحوزه های مختلف گفت: از لحاظ دفاعی ونظامی جز رتبه های برتر دنیا هستیم.

نماینده مردم قاینات وزیرکوه بیان داشت:در بعد قانون گذاری تنها نماینده استان که با ارائه یک طرح در شش جلسه در صحن علنی مجلس توانست  طرح اصلاح عدالت آموزشی در خصوص متخصصان و پزشکان را پیشنهادو  تبدیل به قانون و توسط شورای نگهبان تایید شد نماینده قاینات و زیرکوه بود.

وی افزود: در  بیش از ۴۷ طرح ولایحه به عنوان پیشنهاد دهنده ،مخالف و موافق شرکت داشته ام .

اسحاقی ادامه داد:یکی از طرح هایی که برای رفاه حال مردم در لایحه بودجه ۱۴۰۱ در مجلس به تصویب رسید و دولت موظف به اجرا شد طرح کالا برگ الکترونیکی برا اقلام  اساسی است که در کنار یارانه،یارانه کالای اساسی در بودجه ۱۴۰۲ آمده است.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه با اشاره به شایعات مطرح شده برای افزایش بنزین گفت: در بودجه ۱۴۰۲ به گونه ای برنامه تدوین و بررسی شده است که هیچ گونه بستنر قانونی برای افزایش قیمت بنزین دیده نشده است ومی توانیم این اعتماد را به مردم بدهیم که طبق قانون بودجه ۱۴۰۲ دولت مکلف است که قیمت بنزین را افزایش ندهد.

وی اضافه کرد همچنین در لایحه بودجه ۱۴۰۲ مباحث استانی بیشتر دیده شده است.

اسحاقی به موضوع حقوق فرهنگیان و طرح رتبه بندی نیز اشاراتی داشت و گفت:قطعا موضوع فرهنگیان اگر به درستی اجرا نشود مجلس طرح سوال ویا حتی اگر لازم باشد استیضاح وزیر را هم در دستور کار خواهد داشت .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه انتخابیه خودبه کلنگ زنی آجر نسوز اشاره کرد وگفت: شستا دراین زمینه وارد کار شده است و ان شاء الله این طرح باعث رونق اقتصاد و اشتغال زایی در شهرستان شود.

وی پیگیری جهت اجرای فاضلاب شهر قاین که از خواسته های دیرینه مردم بود را از دیگر برنامه ها برشمرد وگفت: در حوزه بهداشت و درمان به همت خیرین و پیگیری های انجام شده اقدامات بسیار خوبی درشهرستان قاینات داشته ایم .

اسحاقی افزود: خوشبختانه کمبود تجهیزات پزشکی در شهرستان نداریم و قاینات به عنوان قطب تصویر برداری استان است .

نماینده مردم قاینات و زیرکوه گفت: بیمارستان دوم قاینات طی دوسال اخیر جان گرفته است و با تصویب ۳۰۰ تخت شاهد بالا رفتن ستونها و تکمیل فاز اول هستیم.

وی به مجوز دانشکده علوم پزشکی اشاره داشت و گفت: خوشبختانه دردفتر چه  کنکور ۱۴۰۲ آمده است و برای استقلال دانشکده باید برخی از پازل ها ازجمله افزایش رشته و حتی بحث ملی و بین المللی شدن این دانشکده در دستور کار است و امیدواریم که بتوانیم دانشگاه علوم پزشکی را در شهرستان قانیات داشته باشیم.

اسحاقی با اشاره به نامگذاری سال توسط  مقام معظم رهبری با عنوان رشد تولید و مهار تورم گفت: نام گذاری سال یک تدبیر حکیمانه و یک وحی است و قوای سه گانه در خصوص مهارتورم باید کنترل بازار را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در خصوص رشد تولید نیز گفت: منظور از رشد تولید دوبرابر تولید شدن محصولات بدون افزایش اشتغال نیست بلکه باید با توسعه کارخانه ها به ایجاد اشتغال پرداخت و تولید را به دوبرابر افزایش داد.

وی از پیگیری برای کارخانه شیر آنا نیز خبر داد وگفت: در جلسه ای که به منظور بررسی برخی از کارخانه های تولیدی با آقای اژه ای برگزار شده است یک زمان را برای تعیین تکلیف کارخانه مشخص کرده اند ودر صورت عدم اجرا از سوی کارفرما دولت مکلف به راه اندازی کارخانه خواهد شد.

اسحاقی به مشکلات نورد فولاد قاین و تعطیلی آن نیز اشاره کرد و گفت: درماههای آینده شاهد راه اندازی مجدد کارخانه خواهیم بود.

وی از پیگیری راه آهن درسال جاری نیز خبر داد و گفت: ان شاء الله به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین دراین دیدار بیان داشت: آنهایی که به رای مردم انتخاب می شوند قطعا می دانند که مردم به آنها عزت داده اند وآنها را درجایگاه رفیعی قرار داده اند

وی افزود:انسان هایی که در مجلس می خواهند قانون گذاری کنند باید افرادی باشند که شورای نگهبان نتواتند مصوبه های آنان را رد کند .

خطیب جمعه قاین ادامه داد: کار نماینده مجلس اول و بالذات قانون گذاری است وبعد از وظیفه ذاتی ،قطعا مجلس یک سری وظایفی را در حوزه انتخابیه برای آنها قرارداده است که جای خود دارد .

حجت الاسلام رحمانی با بیان این که کار نماینده در شهرهای کوچک کار بسیار سختی است گفت: دقیقا همانند کار امام جمعگی که در شهرهای کوچک بسیار سخت تر است و مردم از مسئولین در شهرها کوچک توقعات بیشتری دارند.

امام جمعه قاین در ادامه سخنان خود بیان داشت: در حوزه امور خیریه باید مراقب نفوذی های باشیم چرا که برخی از سر خیرخواهی شرط و شروطی می گذارند که فلان مدرسه روستا را می سازیم ولی باید به نام شخصی که می گوییم باشد و اسم شهید را از مدارس برداشته و اسم خود را می گذارند .

وی خطاب به جمع حاضر نیز گفت: در انتقال خبر ها بسیار دقت کنید و اگر آدم غیر اعتمادی خبر آورد قبل از این که وارد اقدامی شوید اول صحت و سقم آن را بسنجید

وی ضمن درخواست از نماینده شهرستان قاینات و زیرکوه جهت پیگیری تربیت معلم قاین گفت: با تمام وجود آمادگی داریم که ماهانه جلسه ای با حضور فرماندار و امام جمعه و نماینده شهرستان گذاشته شود ومشکلات شهرستان پیگیری و بر اساس وظایف پیگیری های لازم انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا