سیاسی

در دولت تدبیر وامید ،پروژه های روستایی افزایش چشمگیری داشته است

به گزارش نسیم قائن ، ۸ طرح عمرانی و خدماتی در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر در بخش سده شهرستان قاینات به بهره برداری رسید.
سید مهدی جوادی رئیس شورای بخش سده در حاشیه افتتاح وکلنگ زنی پروژه های روستاهای بخش سده در جمع مردم شهرک هاشمیه گفت: این پروژه ها به نوعی حاصل خدمات دولت وفرماندار به عنوان نماینده دولت است که مشکلات مردم را رصد می کنند و به سرانجام می رسانند .
وی افزود: دو سوم پروژه های دولت در دهه فجر در شهرستان قاینات در روستاهاست که خدمات ماندگاری است که از طرف فرماندار در روستاها اجرایی می شود و این خدمات فراموش نخواهد شد .
رئیس شورای بخش سده شهرستان قاینات ادامه داد: به عنوان یک شهروند شهادت می دهم که فرماندار قاینات در این چند سال اخیر در هر روستایی که قول داده اند بعد ۶ ماه یا حداکثر یک سال ،قول های خود را عملی کرده اند.
وی بابیان این که این خدمات همان عدالت اجتماعی وتوسعه متوازنی است که در روستاها در دولت تدبیر و امید اجرا می شود گفت: در بخش سده خوشبختانه اکثر روستاهای ما ازنعمت گاز برخوردار هستند و فقط تعداد انگشت شماری از روستاها گاز ندارند که طرح مطالعاتی آن در حال انجام است و به زودی شاهد گاز رسانی به این روستاها هم خواهیم بود.
جوادی با اشاره به سایر خدمات دولت در روستاها گفت: این خدمات اگر چه از ابتدای انقلاب بوده است اما در سال های اخیر،دولت تدبیر وامید خدمات ویژه ای به روستاها داده است .
وی ،آسفالت معابر،آبرسانی،برق، گاز ،راه روستایی و..جزء خدمات ارزنده انقلاب نام برد و گفت: اگر یک مقایسه ای از ابتدای انقلاب تا کنون داشته باشیم .متوجه خواهیم شد که چه خدمات ارزنده ای در روستاها داشته ایم.
بهمن کهن ترابی فرماندار قاین در جمع مردم شهرک هاشمیه اظهارکرد:پیروزی انقلاب اسلامی در زمانه ای درمنطقه صورت گرفت که کشور شرایط خاص خود را داشت.
وی افزود: ایران در شرایطی که پنجمین ارتش دنیا را داشت به عنوان حافظ ابرقدرت غرب منافع آمریکا در خاورمیانه بود و در حالی که ظاهرا همه چیز بر وفق مراد و خوب بود انقلاب اسلامی ایران ظهور کرد .
کهن ترابی بیان داشت: انقلاب ما یک انقلاب خاص بود و این انقلاب را فردی هدایت ورهبری کرد که شاید از دیدگاه سیاسیون جریانی برای این جریان سیاسی وجود نداشت.
فرماندار ادامه داد: امام خمینی(ره) اصل صدور انقلاب را به عنوان یکی از اصول سیاسی وبا حفظ حرمت انسانها و تمام همسایگان وبر اساس عدالت اجتماعی واستکبار ستیزی ورفع ظلم مدنظر داشت و کاری انجام داد که کار نسبتا محالی بود.
وی افزود: در سال ۵۷ انقلابی به ثمر رسید که آرمانهایش کاملا مشخص بود
عدالت اجتماعی ،استکبار ستیزی،استقلال اقتصادی و استقلال سیاسی از اهداف وآرمانهای انقلاب بود.
فرماندار قاین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خشک سالی های ۱۸ساله وهمچنین شرایط و مشکلاتی که در منطقه و جهان با آن مواجه هستیم و تحریم های ۱۲ ساله که باعث شده بود حتی نفت ما هم به فروش نمی رفت گفت: با همه این مشکلات اما در طول ۵سال اخیر دولت تدبیر و امید در حوزه های روستایی اعتبارات بسیار خوبی را اختصاص داده است و اعتبارات دهیاری ها ۵ برابر شده است .
وی افزود: گاز رسانی در شهرستان ما از میانگین استانی بالاتر رفته است
در حوزه آبرسانی در بین ۱۱ شهرستان استان،رتبه اول استان را داریم .
فرماندار قاین تصریح کرد: در شهرستان قاینات از دهه فجر سال گذشته تا کنون از لحاظ کیفی و کمی پروژه های بسیار خوبی اجرا شده است و تعداد پروژه های روستایی ما در دولت تدبیر و امید رو به افزایش بوده است.
وی گفت: هدف ما این است که هیچ تفاوتی بین شهر وروستاها نباشد و این را آنقدر ادامه خواهیم داد که این امر اتفاق بیفتد واز هیچ تلاشی برای شهرستان دریغ نخواهم کرد .
کهن ترابی گفت: دولت تسهیلات روستایی بسیار خوبی درنظر گرفته است و هدف دولت توانمند سازی افراد و حل مشکلات معیشتی مردم است و دولت به عنوان یک تسهیل گر اعتبارات خوبی را در اختیار متقاضیان قرا رمی دهد .
وی افزود: روستاهای ما باید به سمت کارهای تولیدی پیش روند تا به یک توسعه متوازن برسند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا