سیاسی

در حال حاضر ۷۷تعاونی در شهرستان قاینات فعالیت می کنند

به گزارش نسیم قائن ، ستاد توسعه تعاون شهرستان قاینات با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرماندار شهرستان برگزار شد.
عباس رکنی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان طی گزارشی؛ از فعالیت ۹۱۰تعاونی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹۱۰تعاونی فعال در گرایش های کشاورزی، صنعتی، خدمات، مسکن، فرش، معدنی،عمرانی،اعتبار، حمل و نقل، تولیدی-توزیعی، سهام عدالت و تامین نیاز در استان وجود دارد.
وی افزود: شرکت تعاونی های فعال استان با ۷۷۵۷۵۵نفر عضو عادی زن و مرد با سرمایه حدود ۳۶۷۱۰۷میلیون ریال و ایجاد ۸۸۲۹فرصت شغلی در سطح استان فعالیت می کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به نقش پراهمیت اتحادیه ها به عنوان حلقه واسط بین دولت و شرکت های تعاونی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۶ اتحادیه در گرایشهای مسکن، تامین نیاز مصرف کنندگان،صنعتی، کشاورزی،خدمات،تولیدی-توزیعی، فرش و سهام عدالت با ۲۱۲عضو عادی و سرمایه بالغ بر ۷۳۰۶میلیون ریال در استان فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: در شهرستان قاینات تعداد ۷۷تعاونی فعال در گرایش های مختلف با ۱۵۳۸۴۵عضو و سرمایه بالغ بر ۴۷۹۱۴میلیون ریال با پیش بینی اشتغالزایی ۵۲۱ نفر فعالیت می کنند.
رکنی از همراهی فرماندار و سایر مسئولین شهرستان در خصوص تشکیل تعاونی توسعه عمران شهرستان قاینات با عضویت ۶۰۰نفرو سرمایه ثبتی ۳میلیارد ریال قدردانی کرد و اظهار داشت:قانون تاسیس شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستانی در سال ۸۹به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.
وی در ادامه افزود: هدف از تصویب این قانون تسریع در رشد و توسعه اقتصادی شهستانها، هدایت منابع مردمی به بخشهای تولیدی، بستر سازی برای ورود بخش های تعاونی و خصوصی به فعالیت های اقتصادی و اجرای طرح هایی که به دلیل افزونه زا(رانت زا) بودن امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود نداشت.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ضمن قدردانی از تلاشهای اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه عمران حاضر در جلسه؛ بر الگو برداری از شرکت های تعاونی توسعه عمران سایر استانها تاکید کرد و افزود: به حداقل رساندن زمان بازدهی و سودآوری شرکت تعاونی و منتفع شدن سهام داران شرکت تعاونی می تواند موجب تقویت مشارکت و حمایت سایر اعضا در تصمیمات هیات مدیره گردد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از رویکرد فرماندار شهرستان قاینات در خصوص تقویت شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان قدردانی کردو آمادگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در خصوص حمایت های قانونی و در اختیار گذاشتن اطلاعات الگوهای موفق شرکتهای تعاونی توسعه عمران دیگر استانها جهت الگو برداری و خلق ایده اعلام کرد.
مهندس کریمی فرماندار قائنات در جلسه ستاد توسعه تعاون شهرستان قائنات، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی تکلیف دارند نهایت تعامل و همکاری را با مسئولین شرکت عمران توسعه قائنات داشته باشند.
فرماندار در ادامه، بیان داشت: یکی از دغدغه های مهم برنامه کاری ما، راه اندازی مرکز جامع خدمات رانندگان است که بطور ویژه در دستور کار قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا