سیاسی

دریافت کمک هزینه درمدارس قاینات کاملا داوطلبانه است

به گزارش نسیم قائن ، در آستانه ماه مهرجلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان قاینات در محل فرمانداری وبا حضور جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.
دراین جلسه رضایی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان قاینات اظهارداشت: شهرستان قاین در طی سه سال اخیر مقام اول استان در پروژه مهر را دارد وبه طبع آن خراسان جنوبی نیز دارنده مقام اول کشور است.
رضایی با اشاره به جایگاه علمی دانش آموزان قاین در کنکور سراسری گفت:قاینات امسال نیز دارای رتبه های خوبی در کنکور بوده است به گونه ای که در کسب رتبه های برتر کنکور بعد از مرکز استان در جایگاه دوم قرار داریم.
وی به کسب مقام اول کشوری فرهنگیان در درس پژوهی در پایه ابتدایی اشاره کرد وگفت:شهرستان قاینات دارای استعداد های علمی زیادی است که جای بسی افتخار برای ماست.
مدیرآموزش وپرورش قاین در ادامه بااشاره به آغاز ماه مهر گفت: چندین موضوع در شورای آموزش وپرورش باید مصوب شود تا از اول مهرماه در مدارس اجرایی شود.
رضایی با بیان این که هرساله انجمن اولیا ومربیان برای کمک هزینه مدارس مبالغی دریافت می کنند باید مصوبه شورای آموزش وپرورش را داشته باشد وهمچنین کمک هزینه خوابگاهها نیز نیازمند مصوبه شورای آموزش وپرورش است که دراین جلسه با افزایش ۲۰درصدی کمک هزینه ها موافقت شد.
مدیرآموزش وپرورش قاین با تاکید براین که دریافت هرگونه وجهی برای کمک هزینه مدارس کاملا داوطلبانه است گفت:برای دریافت کمک هزینه هیچ اجباری نداریم.
فرماندار قاین دراین جلسه اظهارداشت:با فرارسیدن ماه مهر یک سری دغدغه هایی برای خانواده های دانش آموزان وهمچنین مدیران مدارس وجود دارد ومدیر مدرسه ما به جای این که دغدغه آموزش داشته باشد دغدغه هزینه های جانبی در مدارس را دارد واگرچه درشورای آموزش وپرورش برای دریافت کمک هزینه بحث می شود شاید یکی از دلایلش کم شدن دغدغه مدیران باشد .
وی تاکید کرد برای دریافت این کمک هزینه ها هیچ اجباری در کار نیست وکمک مالی کاملا داوطلبانه خواهد بود.
کهن ترابری درادامه با اشاره به پروژه مهر گفت: پیشنهاداتی ارائه شده است که مراسم آغازین ماه مهر به صورت منسجم وبا حضورجمعی ازدانش آموزان در یکی از سالن های فرهنگی ویا ورزشی شهر گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا