سیاسی

درشهرستان قاین بستر برای ایجاد انجمن دوستدارکودک فراهم است

به گزارش نسیم قائن ، فلورا مرتضوی مدیر انجمن دوستداران کودک خراسان که بیش از۳۰سال است با کودکان سروکار دارد در گفتگو با نسیم قاین گفت: حدود۱۲سال پیش که قصد راه اندازی انجمن را درخراسان داشتم با توجه به اینکه بومی این منطقه نبودم عده ای تصور می کردند که این انجمن در مشهد جواب نخواهد داد اما به لطف خداوند وبا توجه به اهدافی که برای این انجمن داشتم امروزه توانسته ام یکی از موفق ترین انجمن ها رادرکشور به ثبت برسانم.
وی افزود:هرکاری سخت هست ولی کارسخت هم شدنی است
ما هم با این هدف که بتوانیم برای کودکانی که در سالهای آتی رئیس ووزیر ومسئول کشور ما هستند ومی خواهند کشور را اداره کنند کار مفیدی را انجام داده باشیم وارد این کار شدم ودر بحث آموزش کودک وخانواده متُدهای آموزشی متناسب با فرهنگ ونیاز هرمنطقه درکشور را اجرا می کنیم.
وی اظهارداشت:انجمن های دوستدار کودک نهادهای مستقلی هستند که فرآیند متشکل کردن نیروهای متخصص و دوستدار کودک در هر منطقه را برنامه ریزی و هماهنگ می کنند و زمینه آشنایی جامعه محلی را با آموزش های نوین کودکان خردسال فراهم می آورند.
این انجمن ها با وجود داشتن هویت مستقل اجتماعی و فرهنگی در امر آموزش کودکان خردسال و نگاه همه جانبه به آن اهداف مؤسسه پژوهشی کودکان دنیا را در زمینه های فوق پذیرفته اند و هماهنگ با آن حرکت می کنند.
خانم مرتضوی با بیان اینکه درکارگاههای آموزشی که در این انجمن ها برگزار می شود ودر آن آخرین روش های آموزشی با حضور اساتید برجسته تدریس می شود مربیان مهد های کودک آنچه نیاز کودکان است را فرامی گیرند.
مدیر انجمن دوستداران کودک گفت:آنچه دراین انجمن دنبال می شود:
کمک به گسترش برنامه های مراقبت برای رشد و تکامل کودکان خردسال
عمومی ساختن آموزش پیش از دبستان به عنوان یکی از حقوق اساسی کودکان خردسال
. یافتن راه ها و روشهای مدرن و خلاق آموزشی برای کودکان این گروه سنی
توانمند سازی مراقبین کودک در حمایت و مراقبت از رشد و تکامل کودکان خردسال در جوامع مختلفی محلی ، شهری ، روستایی و ملی
توسعه جوامع محلی ، مبتنی بر روشهای مشارکتی در ارتباط با کودکان خردسال
توجه به برنامه های غیر رسمی و غیر متمرکز در آموزش کودکان خردسال
وی افزود:یکی از اهداف ما دراین کارگاههای اموزشی این است که با آشنایی کودکانمان در خصوص ایران وایرانی بودن عِرق ملی مذهبی را با آموزش های لازم درکودکان زنده نگه داریم وعِرق ایرانی بودن در کودکان زنده بماند.
کمک به زندگی سالم و شایسته برای همه کودکان خردسال وفراهم کردن فرصت های مناسب رشد همه جانبه برای انها دورنمایی است که موسسه برای کودکان متصوراست.
خانم مرتضوی با بیان اینکه به کشور های مختلفی سفرکرده ام اما آنچه درمهد های ما ازالحاظ محتوای آموزشی،بهداشت کودک،اهمیت به اموزش کودکان مورد توجه قرار می گیرد من در کمتر کشوراروپایی دیده ام.
وی درخصوص همکاری مسئولین شهرستان قاین گفت: خوشبختانه با پیگیری های متعددی که توسط نماینده کانون توسعه مهدها تا به حال برای تاسیس این انجمن درشهرستان انجام شده است وبا جلسه ای که روز گذشته با حضور چند تن از مسئولین شهرستانی در اداره بهزیستی قاین برگزار شد مشخص است که سازمان های دولتی دراین شهرستان درکنارهم قراردارند واین موفقیت هایی را درشهرستان دنبال می کند وبستر برای ایجاد اینگونه انجمن ها که با هدف پرورش استعدادهای کودکان درکنار خانواده هایشان است فراهم است ودرآینده ای نزدیک بابرگزاری همایش مربیان ومدیران مهد ها اهداف اصلی این انجمن بیان خواهد شد واستارت کار تا پایان مهردرشهرستان قاین زده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا