سیاسی

درسی که نیروی دریایی ایران به آمریکا داد؛ بازنده اصلی آمریکاست

به گزارش نسیم قائن ، سایت تحلیلی “وار آن راکز” در گزارشی به درس قدرتی که نیروی دریایی ایران به آمریکا داد اشاره کرد و نوشت: بسیاری از منتقدان دولت اوباما به شدت از دستگیری ملوانان آمریکایی توسط نیروهای ایران در خابج فارس شوکه شدند و حتی عده ای به مرز سکته رسیدند. در آخر نیز نیروهای آمریکایی بعد از انجام یکسری از دیپلماسی های شدید با طرف های ایرانی، آزاد شدند.
این سایت آمریکایی افزود: برای بسیاری از جمهوری خواهان آمریکایی، دستگیری ملوانان آمریکایی و در خواست های شدید آمریکا برای آزادی آنها، نشانه ضعف بزرگ رئیس جمهور آمریکا می باشد و آنها بر این باورند که دشمنشان (ایران) هیچ ترسی از آنها ندارد و تاکید منتقدان آمریکایی این است که ایران از آمریکا هراسی ندارد.
تصاویر زانو زدن آمریکایی ها در قایق خودشان در حالی که دستان آنها در پشت سرشان بود نشان دهنده شکست آمریکا و این شکست با بوی فاسد شدن قدرت آمریکا همراه بود.
وار آن راکز افزود: البته باید گفت سپاه ایران کار خود را انجام داده و اگر ملوانان ایرانی نیز وارد آب های آمریکا بشوند، نیروهای آمریکایی آنها را دستگیر خواهند کرد. به هر حال باید از طرفی هم خوشحال باشیم که دیپلماسی موفق عمل کرده است و این نیروهای آمریکایی کمتر از ۲۴ ساعت آزاد شدند. به هر حال بایستی گفت ما در این بازی بازنده بوده ایم و برای مدت زیادی است که در بازی با ایران بازنده شده ایم.
جام نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا